Hra je již na první pohled jiná než ostatní hry pro celou rodinu. Vizuálně je totiž zpracována stylem, který ji ukazuje jako vystřihovánky z papíru. Hra je tak graficky velmi osobitá, což platí zároveň i o jejím stylu humoru. Sedne především dětem a při rodinné zábavě na PlayStation 4.

Video
délka: 01:59.72

Trailer na videohru Tearaway Unfolded. Sony

Jádro hry je plošinovkové, budete hopsat, jak to jen jde, ale zároveň budete namáhat mozek. Tearaway Unfolded je totiž hrou plnou nápaditých hádanek, u nichž budete muset opravdu přemýšlet. Se svou postavičkou, kterou si vyberete a také upravíte obrazu svému, budete nahánět nepřátele, léčit květiny a nejednou ke svému prospěchu využijete i zákony gravitace.
Šup tam s ním.
Byť svého hrdinu či hrdinku ovládáte analogovou páčkou, využijete i světelné diody ovladače DualShock 4, kterými prosvítíte temné světy. Díky světlu rozkvétají rostliny, díky němu svět dostane rázem více barev. A pokud budete mít PlayStation kameru, můžete ze skutečného světa přenést i něco do toho virtuálního. Pohybové ovládání využijete ve vybraných oblastech.

Postavu si můžete upravit k obrazu svému.
Díky němu udržíte hrdinu na skluzavce či mu upravíte lanový most tak, aby nespadl. A stejně tak se proletíte i v letadle. Ke slovu přijde i dotykový displej, kterým budete vyrábět požadované předměty. Nutno však dodat, že tato aktivita se dělá lépe při propojení s Vitou nebo stažení aplikace na tablet či mobil s operačními systémem iOS nebo Android.
Fotogalerie
10 fotografií
Tearaway Unfolded je velmi osobitá a kreativní hra s originálním vizuálním stylem, sednout však nemusí každému. Hodně spoléhá na přídavné periferie. Zároveň však jejímu kouzlu není úplně lehké odolat, protože jde o kouzelnou pohádku s duší. Pro mladší hráče a ty, kteří hledají ve hrách špetku artu, jako dělané.

Hodnocení Blesk.cz: 7/10 

Plusy:

Slasher, jak má být
Děsivé lekačky
Výborné hollywoodské obsazení
Vaše rozhodnutí jsou důležitá
Opakované hraní se vyplácí
Slušná životnost
Efekt motýlích křídel

Minusy:
Hra hodně spoléhá na periferie
Na Vitě, mobilech a tabletech se lépe kreslí

Infobox
Datum vydání: 8. září 2015
Platformy: PlayStation 4
Cena: 1099 Kč
Výrobce: Media Molecule
Vydavatel: Sony
Distributor v ČR: Sony