Windows 8 budou uzpůsobeny všem možným počítačům i zařízením, včetně tabletů a chytrých telefonů. Hlavní novinkou bude ale jeho dotykové prostředí Metro.

Windows ovládané dotykem

Operační systém staví na základech Windows 7. Ty díky svému designu nabídly rychlý přístup k desítkám aplikací, u Windows 8 by to měly být rovnou stovky. Důvodem je ovládací prostředí Metro, které díky dotykovým displejům využívá ovládání prsty. Na pravé straně je výsuvný systémový panel, druhá strana slouží k zobrazení současného chodu aplikací. Metro lze ale ovládat i klasickou kombinací myši a klávesnice.

Z Metra se lze snadno připojit do internetového obchodu a pořídit si nové aplikace nebo hry
Z Metra se lze snadno připojit do internetového obchodu a pořídit si nové aplikace nebo hry
Autor: profimedia.cz

Připojení ke cloudu nezbytností

Další novinkou a nezbytnou součástí Windows 8 bude připojení ke cloudové službě Microsoftu SkyDrive. Uživatelé tak budou moci ukládat soubory na internet a zároveň k nim mít přístup z jakéhokoliv zařízení, na které se přihlásí přes svůj účet (Windows ID). Součástí Windows 8 bude i nový internetový prohlížeč Explorer 10, který je stále vyvíjen. Jak je to s novými »okny« dále, si můžete vyzkoušet sami. Odkazy na stáhnutí naleznete níže.

Při instalaci je potřeba zadat produktový klíč:

DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

 

32bitová verze ke stažení ZDE

 

64bitová verze ke stažení ZDE