Breivik je strůjcem nejhoršího plánovaného masakru v novodobých norských dějinách. Loni 22. července nastražil v centru Osla bombu, kterou umístil do auta. Výbušnina po explozi zabila 8 lidí a dalších 92 zranila, 12 z toho vážně. Breivik potom odjel na ostrov Utøya, kde na akci mladých sociálních demokratů postřílel dalších 69 osob.

U počítače strávil rok čistého času

Podle psychiatrů strávil Breivik v období let 2006 až 2010 u počítače téměř rok čistého času. Breivik toto rezolutně popírá. Podle listu Aftenposten Breivik proseděl u počítače během čtyř let zhruba neuvěřitelných 8700 hodin. Jenom od listopadu 2010 do února 2011 pak údajně strávil dohromady 500 hodin u hry World of Warcraft. Jde o online hru na hrdiny, kterou hraje po celém světě více než deset milionů hráčů. Norská policie tak nyní vyšetřuje, s kým atentátník hrál.

Policie zjišťuje, s kým hrál Breivik online hru na hrdiny World of Warcraft
Policie zjišťuje, s kým hrál Breivik online hru na hrdiny World of Warcraft
Autor: Blizzard

Počítačové hry – záliba i zástěrka

Breivik už v minulosti prohlásil, že World of Warcraft používal jako zástěrku pro plánování teroristických akcí. Když někde v zahraničí řekl, že je hráč této hry, nikdo ho pak prý už nekontroloval. Breivik byl i vášnivým hráčem vojenské střílečky Call of Duty: Modern Warfare 2. Tu prý bral zase jako skvělou příležitost pro trénink střelby ze zbraní. V současné době čeká atentátník ve vazbě na soud, který začne 16. dubna.