WeChat, jeden z největších komunikačních nástrojů světa, který používá více než miliarda lidí, zařadil do své aplikace Příběhy v rámci své největší předělávky, kterou provedl od roku 2014.

Zajímavé je, že WeChat se odhodlal používat Příběhy až nyní, několik let po ostatních sociálních sítí. Má přitom částečně stejného vlastníka jako Snapchat, který celé příběhové šílenství odstartoval. WeChat patří do vlastnictví Tencentu, který drží 12 % podíl ve Snapu.

TIP: Facebook ukradl zbraň konkurenci a teď ji drtí. Jde o Příběhy

WeChatu nicméně poslední měsíce dost intenzivně roste konkurence a redesign aplikace, včetně zařazení Příběhů, má přispět k jeho obnově. Konkurence mu roste i proto, že síť příliš nabobtnala a jeho jádro, tedy klasická sociální síť, už není místo pro setkávání přátel, což mají krátká videa pomoci změnit.

Příběhy v podání WeChat se nazývají „Time Capsule“. Doteď mohli uživatelé sítě sdílet videa jen do tří míst - přátelům, na místní obdobu News Feedu nebo do skupinových konverzací. Toto zůstává nezměněné, ale vznikla nová sekce právě s videi Time Capsule, kam lze sdílet 15sekundová videa, která po 24 hodinách zmizí.