Bolí vás z bílého podkladu Facebooku oči? Raději byste na sociální síti hleděli na něco tmavšího?  Na černý Facebook ale raději zapomeňte. Na sociální síti se sice šíří „lákavá nabídka“ změny jeho barvy, ale jde o nebezpečný podvod! Jde o malware aplikaci, druh počítačového viru, který získává citlivé informace a poškozuje profil.

Na odkaz neklikejte!

Určitě už i vám na zdi sociální sítě vyskočil obrázek, který láká na černou verzi. Je na něm označen některý z vašich přátel a další uživatel přikládá do komentáře odkaz do stažení. Pokud na něj kliknete, Facebook se vás dotáže, zda chcete aplikaci povolit přístup na váš profil. To rozhodně nedělejte!

Stačí troška pozornosti

Žádného černého Facebooku se nedočkáte a aplikace začne i s odkazem na aktivování označovat další přátele. Navíc získá všechny vaše osobní údaje včetně hesel! Přitom stačí jenom trošku pozornosti. Na obrázku není napsáno Facebook, ale Faecbook.

Jak se viru zbavit?

Pokud viru přesto poskytnete přístup na svůj profil, nezoufejte. Stačí přejít na stránku s aplikacemi sociální sítě, najít Faecbook Black a odstranit ho. Pokud jste internetoví začátečníci a na Facebooku se tolik neorientujete, klikněte jednoduše na tento odkaz a aplikaci odstraňte.

Fotogalerie
2 fotografie