Internetová sociální síť Facebook zavedla ve spolupráci s telefonním operátorem Skype pro svých 750 milionů uživatelů možnost bezplatných videohovorů. Facebook tím reaguje na rostoucí konkurenci ze strany internetového gigantu Google. Novou službu oznámil ve středu v kalifornském ústředí firmy její šéf Mark Zuckerberg. Naznačil také, že další novinky na sebe nenechají dlouho čekat.

Google zatím testuje

Využíváním komunikační sítě Skype prohloubí Facebook, který má 750 milionů uživatelů, spolupráci se softwarovým kolosem Microsoft, který nyní operátora bezplatných internetových hovorů kupuje a na Facebooku má 1,6 procenta akcií. Nová služba bude pro Skype, který má nyní 145 milionů uživatelů, zřejmě velkou vzpruhou.

Služba videohovorů bude zpočátku omezena na telefonování mezi dvěma uživateli, Zuckerberg však dal najevo, že bude rozšířena na skupinová volání. Od firmy je to odpověď na výzvu Googlu, který minulý týden zavedl v rámci své nabídky Google+ skupinové videokonferenční hovory až pro deset lidí. Google zatím svou službu testuje s omezeným počtem uživatelů. Je to zatím jeho poslední pokus narušit hegemonii Facebooku v prudce rostoucím sektoru sociálních sítí.

Fotogalerie
5 fotografií