Život francouzské dívky, která si říká Olympe, je skutečně těžký. Kvůli sexuálnímu zneužívání a stěhování z jednoho dětského domova do druhého se u ní rozvinula tzv. disociativní porucha identity, laicky známá jako rozdvojená osobnost. Dívka tak svou mysl sdílí až se čtyřiceti dalšími osobnostmi. 

Sexuální ochránkyně i dospívající chlapec

Na začátku byla Lyli. Ta se do těla narodila, pracuje jako barmanka a u „kormidla“ je prý zhruba 80 % času. Mezi dalšími je například sexuální ochránkyně Lucifa, nervózní Lucie, němá a smutná jedenáctiletá Nova, radostná Jay, dětinská Luna, Mélodie, Neige, Lia, třicetiletá pečující Anna, která miluje přírodu, šestnáctiletý úzkostný Charly, který v sobě nese vzpomínky na všechna prožitá traumata, Rose, Edward a mnoho dalších. 

Takový život je ale extrémně náročný. Nedávno Olympe informovala statisíce lidí, kteří ji sledují, že plánuje podstoupit asistovanou sebevraždu. Dívka už se prý spojila s lékaři v Belgii, kde je zákrok legální, a svůj život by chtěla ukončit koncem letošního roku. „Nebudu o tom diskutovat. Je to můj život. Učinila jsem rozhodnutí, které nebylo jednoduché,“ sdělila jim nekompromisně. 

Proces může trvat roky

Belgický lékař Yves de Locht, se kterým se Olympe spojila, ale podle webu Daily Mail tvrdí něco trochu jiného. Nemocnice podle něj nemůže poskytovat sebevraždy na přání a celý proces trvá měsíce až roky, než k ukončení života skutečně dojde.  

„Nečetl jsem její složku, ale četl jsem její e-maily. Chce se se mnou setkat. Neodmítáme lidi, jako je ona, ale vysvětlujeme, že celý proces může zabrat dlouhé měsíce, nebo dokonce roky. Tato mladá žena oznámila, že chce svůj život ukončit již koncem roku. Toto datum rozhodně nepochází ode mne. Potřebuji více informací, než se s ní vůbec budu moci setkat,“ uvedl doktor. 

 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Fotogalerie
50 fotografií