Prahu čeká na pražském Výstavišti 22. – 25. 6. 2023 bezesporu hvězdné léto. Na tradiční open air Metronome Prague míří řada světových skupin a interpretů nejrůznějších žánrů, kteří slibují dechberoucí hudební zážitky. Mezi nimi bude i Jamiroquai, kapela, co předvede na hlavním pódiu svou velkolepou hudební show plnou strhujících jazzy, funky a disco rytmů pod širým nebem - a zároveň oslaví 30 let působení. Na festivalu vystoupí vedle hudebních hvězd, jako jsou M83, Aurora, Moderat, Editors nebo White Lies a 40 dalších.

„Celý tým Metronome Prague má radost, že po všech těch improvizacích v posledních třech letech zase můžeme nabídnout divákům program plný skvělých jmen. Děkujeme všem, kteří si kupují vstupenky s předstihem, a chtěl bych upozornit, že aktuálně cenově nejvýhodnější edice třídenních vstupenek bude brzy vyprodaná. V další edici je připraveno 6 tisíc kusů, ale za vyšší cenu. Těšíme se na hudební zážitky, které si příští rok všichni společně užijeme,“ říká promotér David Gaydečka.

Britská formace Jamiroquai vznikla v roce 1992. Jay a jeho kapela, jejíž jméno vzniklo spojením názvu kmene Irokézů a multivýznamového slůvka „jam“, rozjeli svou kariéru velmi slibně a stali se jednou z nejoriginálnějších skupin počátku 90. let. Jejím zakladatelem a zároveň frontmanem je zpěvák a skladatel Jay Kay (52), vlastním jménem Jason Luis Cheetham. Skupina vzešla z londýnského acid jazzového undergroundu a během svého působení vydala zatím osm studiových alb, kterých se po celém světě prodalo přes 26 milionů.

Veleúspěšná skupina se za dobu své existence sedmkrát probojovala do britského žebříčku Top 10 a s třemi alby se dostala až na jeho úplný vrchol. Jamiroquai získali také cenu Grammy, byli nominováni na Brit Awards, a dokonce mají zápis v Guinnessově knize světových rekordů za nejprodávanější funkové album všech dob. Již svým debutem Emergency on Planet Earth z roku 1993 vytvořili Jamiroquai nový hudební žánr, který ovlivnil celou řadu dalších hudebníků a umělců. V následujících letech skupina vydala dalších sedm alb.

Fotogalerie
29 fotografií