Ve čtvrtek i v sobotu prošlo branami festivalu vždy přes 14.000 diváků, v pátek jich bylo, i s ohledem na deštivé počasí počasí, méně. V součtu se na akci objevilo 22.000 individuálních držitelů vstupenek. Dosavadní nejvyšší návštěvu, téměř 20.000 diváků, zaznamenal Metronome Prague v roce 2019. „Česká metropole je zpět na mapě velkých kulturních akcí Evropy. Věříme, že jsme odstartovali další etapu Metronome Prague a těšíme se na další ročník," uvedl Gaydečka.

Ze zahraničních účastníků zaujaly mimo jiné skupiny Baltazar, Oh Wonder nebo Lola Marsh, příznivce starší rockové muziky potěšil bratr Micka Jaggera Chris. Festival uvedl na českou scénu i talentované zahraniční umělce, jako je třeba britská písničkářka Emily Burnsová. Jakýmsi přechodem mezi zahraniční a domácí scénou byla pak česká premiéra kapely Sunnbrella, kterou v Londýně založil syn Miroslava Žbirky David.

Z tuzemských umělců Lenka Dusilová představila na Křižíkově fontáně doprovodný Řeka Ansámbl, na stejné scéně se představili Tata Bojs, projekt SymfoMig 21 a Dan Bárta s kapelou Alice. Raper Marpo oslavil na jedné z vedlejších scén desáté výročí založení svého Troublegangu.

Za předchozí čtyři ročníky Metronome Prague navštívily hvězdy jako Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

Fotogalerie
51 fotografií