Robert Downey Jr. je skutečným chameleonem, co dokáže ztvárnit slavného komika (ve filmu Chaplin), problematického právníka (v seriálu Ally McBealová), milionářského playboye, co ve speciálním robotickém obleku zachraňuje po boku Avengers svět (jako Iron Man), anebo třeba nejslavnějšího detektiva na světě, Sherlocka Holmese. Když se ale objevil v pátek na červeném koberci, aby se zúčastnil speciálního promítání filmu Sr., hercova dokumentu Netflixu o jeho zesnulém otci, byl k nepoznání.

Před kamerami předvedl svůj docela nový vzhled - ukázal svou čerstvě oholenou hlavu. Možná se někteří jeho příznivci vylekali, že je třeba nemocný, realita je však na hony vzdálená této teorii. Novou image Downey zvolil kvůli jeho nové roli v limitované sérii HBO, jejíž jméno je v angličtině The Sympathizer... a pomohly mu k ní s velkým nadšením jeho dvě mladší děti, syn Exton (10) a dcerka Avri (8). Kromě nich má herec ještě syna jménem Indio Falconer (29), ten však pochází z hercova předchozího vztahu.

Video
Video se připravuje ...

Trailer k filmu Iron Man 2 youtube.com

„Nechci nosit umělou pleš, takže... oholíte mi hlavu?“ ptal se ve videu, které zveřejnil na instagramu na Halloween, Downey svých dětí v klipu - a potomci, které má se svou současnou manželkou Susan (49), si pak holení tatínkovy hlavy náramně užívaly. Když se jich pak herec zeptal, co jim je dlužen, milé ratolesti tatínkovu plešku „zneužily“ i pro vytvoření komické halloweenské dýně. „Co bychom neudělali pro svou práci... a pro své děti,“ posteskl si herec, na což s dojetím reagovala herečka Courteney Coxová (58): „Kéž bys byl můj táta!“

Fotogalerie
51 fotografií