Českému publiku se Loretta Switová zapsala do paměti především jako major Margaret Houlihanová z válečného seriálu M*A*S*H. Hlas jí propůjčila Jorga Kotrbová (75) a její postavě se tehdy přezdívalo „Šťabajzna“ – a asi netřeba říkat proč. Pohledná blondýna tehdy přitahovala prakticky každého. 

Na rozdíl od mnohých jiných krásek, které se v seriálu objevily, už ale byla na tehdejší poměry televizních hvězd trochu „stará“. V době odvysílání první epizody slavného seriálu (tedy v září 1972) jí bylo 34 let a jen o dva měsíce později oslavila narozeniny třicáté páté. Při vysílání posledního dílu (v únoru 1983) už jí bylo 45. Přesto platila za vyhlášenou krasavici.

Zpackané zákroky

Ačkoli se jí přirozená krása držela i dlouho po dvacítce, Loretta se ztratila ve své touze půvab si co nejdéle udržet. Statutu krásky se nechtěla vzdát ani s přibývajícími léty... Propadla proto plastickým operacím a kosmetickým zákrokům. A jak se dá tušit, čeho je moc, toho je příliš. Herečka se o svou krásu nakonec nedobrovolně připravila sama a změnila se téměř k nepoznání. 

Jaké přesně operace má „Šťabajzna“ za sebou, se neví. Jejich výsledek je ale v hereččině tváří jasně patrný a nutno podotknout, že ne v příliš pozitivním smyslu. Mnohé spekulace například naznačují, že je velmi pravděpodobné nadměrné užívání botoxu. Loni totiž hereččiny tváře působily velmi nepřirozeně, otekle a nafoukle. Mimika navíc byla značně strnulá. 

Dalším zákrokem, o kterém jsou lidé přesvědčení, že ho podstoupila, je facelift obličeje. Zprvu jí zákrok pomohl skutečně vypadat o trochu mladší, Loretta to ovšem opět přehnala a nakonec kůže na její tváři vypadala podivně napnutá, skoro až k prasknutí. V neposlední řadě jsou na Switové patrné i výplně rtů... A ani ony se bohužel tak úplně nepovedly. 

Posuďte sami! Na aktuální fotky i snímky z dob hereččiny největší slávy se můžete podívat v naší galerii. 

Video
Video se připravuje ...

Vladimír Brabec: Jak vzpomíná na dabing M*A*S*H a bondovek? Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
134 fotografií