Přestože v seriálu M.A.S.H., jenž se s železnou pravidelností vrací i na české obrazovky, nestrávili nějak zvlášť dlouhou dobu, diváci si je zamilovali. Řeč je o Robertu Hoganovi a herečce jménem Arlene Golonka. Hogan si zahrál poručíka Jacka Mitchella, pilota vrtulníku, co i přes vážnou diagnózu cukrovky odmítal opustit kokpit svého stroje, jelikož toužil zachránit více zraněných vojáků nežli ostatní. Sympaťák s okouzlujícím úsměvem skonal 27. května 2021 ve věku 87 let.

Hogan byl dvakrát ženatý, se svou chotí Mary Barberou žil až do své smrti. Truchlit po něm budou i jeho dnes již dospělé tři děti, které pocházejí z prvního manželství. Přestože mu v roce 2013 byla diagnostikována Alzheimerova choroba, dožil se tento především seriálový herec skutečně krásného věku. I přes svou nemoc se stále snažil hrát. Naposledy se mihl ve snímku Quentina Tarantina (58) Tenkrát v Hollywoodu. Poslední rok se i kvůli koronavirové pandemii zdržoval pouze ve svém domě v Maine, kde se také odebral na věčnost. Podlehl komplikacím spojeným se zápalem plic.

VIDEO: Vladimír Brabec: Jak vzpomíná na dabing M*A*S*H a bondovek?

Video
délka: 02:14.34
Video se připravuje ...

Vladimír Brabec: Jak vzpomíná na dabing M*A*S*H a bondovek? Petr Macek, Lukáš Červený

O čtyři dny jej do hereckého nebe následovala herečka Arlene Golonka, jíž bylo 85 let. V seriálu M.A.S.H. byla tato herečka s polskými kořeny neskutečně nešikovnou Edwinou, kterou trápilo, že je ve svých osmadvaceti letech stále pannou. Ostatní zdravotní sestry (i lékaři, trpící nedostatkem intimního kontaktu s nimi) navedou Hawkeye v podání Alana Aldy (85), aby jí od tohoto „problému“ pomohl, z čehož logicky pramenilo plno komických situací.

Velkou roli ztvárnila Golonka ve westernu Pověste je vejš, kde jí filmoví tvůrci přihráli do náruče Clinta Eastwooda (91), ve sci-fi komedii Doktorka odjinud či v dramatu Muž, o němž nic nevím. Provdaná byla během svého života pouze jednou, za herce a novináře Larryho Delaneyho (†50). V roce 1977 se rozvedli, muž pak zesnul v roce 1988. Golonka celý život bydlela v západním Hollywoodu v Kalifornii a naposledy stanula před kamerami v roce 2001. Také ona trpěla alzheimerem, právě zdravotní komplikace spojené s touto nemocí se jí staly osudnými. Zemřela 31. května 2021.
Fotogalerie
30 fotografií