Slavný herec Sam Neill, jehož kromě role Merlina ve stejnojmenném fantasy snímku proslavil hlavně part paleontologa doktora Alana Granta ve filmech Jurský park a nově i Jurský svět, dostal ocenění nejcennější. Na Novém Zélandu totiž získal za své zásluhy na poli umění, a také za mimořádný přínos filmu, rytířský titul. Od nynějška tedy bude znám jako „sir“ Sam Neill.

Na rytíře byl tento Ir, jehož kořeny sahají právě až na Nový Zéland, pasován minulý týden v Government House Auckland během slavnostního ceremoniálu. Ocenění bylo začátkem tohoto roku schváleno bohužel již zesnulou královnou Alžbětou II. (†96), a předala mu ho generální guvernérka Nového Zélandu, Cindy Kiroová (64). Ta se pro změnu pyšní titulem „dame“, tedy dáma či madam.

Video
délka: 08:24.00
Video se připravuje ...

Sam Neill si zahrál jak v původním Jurském parku, tak i v pokračování Jurský svět: Nadvláda CinemArt

S krásnou novinkou se šťastný herec pochlubil jak na instagramu, tak i na twitteru. „Madam Cindy byla tak laskavá, že mě poklepala mečem. Velký den, jsem velmi vděčný,“ radoval se Neill a sdílel i fotku, která jeho slova dokazovala. Kolem krku má pověšenou medaili, co odkazuje na jeho nový titul. 

Kiroová na sociální síti zase označila Neilla jako „legendu stříbrného plátna“. „Od počátku 70. let byl součástí mnohých oblíbených filmů a televizních seriálů, později se stal mezinárodně uznávaným, hrajícím v hollywoodských trhácích. Gratulujeme, sire Same!“ vzkázala herci skrze internet.

Fotogalerie
44 fotografií