Již před nějakým časem královna Alžběta II. oznámila, že jí bylo lékaři doporučeno ubrat ze svého pracovního nasazení a začít se ve svém pokročilém věku trochu šetřit. V poslední době ji navíc trápily problémy s chůzí, a tak se musela vzdát své milované kratochvíle - procházek s pejsky po zahradách Kensingtonského paláce. Po nedávno prodělaném koronavirovém onemocnění po ní, jak se zdá, už nyní převzala některé její povinnosti její jediná dcera, princezna Anna (71).

Za britskou vladařku zastoupila princezna Anna například v úterý 15. března, kdy na hradě Windsor povýšila do rytířského stavu britského režiséra Stevea McQueena. Činnost, kterou ještě donedávna prováděla královna, převzala Anna s elegancí sobě vlastní, vykonala všechny potřebné pocty a poklepala slavného režiséra, jenž na tuto důležitou událost s sebou vzal svou maminku Mary, po obou ramenou slavnostním mečem.

VIDEO: Co se bude dít, až královna Alžběta zemře? Operace London Bridge.

Video
Video se připravuje ...

Co se bude dít, až královna Alžběta zemře? Operace London Bridge. Videohub

McQueen, který se stal prvním černošským tvůrcem, co získal Oscara v kategorii nejlepší film za snímek 12 let v řetězech, je také známý svými celovečerními filmy Stud či Hlad, kde hlavní role ztvárnil Michael Fassbender (44). Za Hlad byl McQueen oceněn cenou BAFTA. Jeho nedávný seriál Sekyrka, antologie filmů odehrávajících se v 60. a 80. letech minulého století, byl oceněn po edukativní stránce. Mapoval totiž životy západoindických imigrantů v Londýně.

Obavy o zdraví královny, jež se neúčastnila pasování nového britského šlechtice, ale rozptýlila sama Alžběta II. V ten samý den se setkala s generální guvernérkou Kanady Mary Simonovou (74) a jejím životním partnerem Whitem Fraserem (79), bývalým kanadským novinářem a moderátorem. Společně si v komnatách Windsoru dopřáli čaj. Dvě velké společenské akce v jeden den ale byly podle všeho už nad její ubývající síly…

Fotogalerie
44 fotografií