Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Královna Alžběta II. slaví výročí 70 let na trůnu: Tajemství její kondice? Nejen šampus!

/
 • Jak to královna dělá, že je pořád tak fit?
  7. února 2022 ● 05:00

  Nejznámější a nejrespektovanější žena světa, královna Alžběta II. (95) slaví 70 let na trůnu! Je to pro ni velké zadostiučinění, udávala trendy, činila důležitá rozhodnutí, nesčetněkrát pomohla zemi vyvést z potíží, je politickým rádcem, symbolem, autoritou. A je evidentně stále v kondici vládnout. Jaké je její tajemství?

  Královna zasvětila život své zemi, zásadně omezovala osobní život, ani jedinkrát neselhala. Sice neosobní vůči rodině, ale velká profesionálka coby státník. Je pozoruhodné, že stále působí mladě, energicky a optimisticky. Na jejím obličeji najdeme málo vrásek, vlasy má také na první pohled hladké a bohaté, je to zkrátka obdivuhodné. Co jenom za tím vězí?

 • 1.

  Pohyb

  Ačkoliv řada lidí prosazuje pravidelné návštěvy fitness center, pilates, nebo plave či běhá, královna vždy věřila v jednoduchost. Od útlého věku se věnuje jízdě na koni, ať už po parku, nebo v lese. Také má ráda dlouhé procházky, na které ji často doprovází pejsci. V současné době má tři – dorgi Candy, corgiho Muicka a štěně, jehož jméno zatím není široké veřejnosti známo. Ví se jenom, že nahradilo dorgiho Ferguse, který nečekaně zemřel v květnu loňského roku.

 • 2.

  Dieta?!

  Královna preferuje jednoduchá jídla. Poválečná léta znamenala pro Anglii bídu a bylo krajně neslušné a nevlastenecké počínat si jako rozmařilec nebo snad gurmán. Ona se toho pořád drží. Spokojí se s tousty, a když se krájí dort, nechává si naložit jen opravdu tenký plátek! Aby to vykompenzovala, je známo, že si dopřeje koktejl s ginem. K obědu nechybí sklenka vína a odpoledne občas načne šampaňským. Výjimečně se servíruje suché martini.

   

  Podle kuchaře Josefa Maršálka (39), jenž jednu dobu působil v kuchyni Buckinghamského paláce, se tu prý připravovaly nejčastěji vdolky k odpolednímu čaji, který si jako správná Britka nikdy neodepře. Vdolky královna ráda drobila svým psům. „Královna má od dětství ráda levné sušenky Rich Tea. Jsou to ty nejobyčejnější sušenky, které v Anglii najdete.“ Kromě toho má údajně velkou slabost pro hrušky, a tak se mezi jejími oblíbenými pamlsky často objevoval  tradiční hruškový koláč, hrušky vařené ve víně nebo kořeněné hrušky zapečené v těstě s mandlemi. 

 • 3.

  Péče o pleť

  Dle prince Philipa (†99) má královna opravdu krásnou pleť. Prozradil to, když byl ještě mladý a prostořeký, a nezapomněl nevhodně dodat: „A taková je po celém těle!“ Královna používá obyčejné hydratační krémy za pár korun. Zajímavé je, že se neopaluje a nejradši vyjíždí do míst, kde slunce příliš nepálí. I to je možná důvodem, proč by jí člověk rozhodně na první pohled netipoval její skutečný věk.

 • 4.

  Vzdělávání

  Královna se nikdy nepřestane vzdělávat, ráda poznává nové věci, je zvídavá. Údajně v knihách a státních dokumentech leží denně hodiny! Pyšní se detailní znalostí ústavy, čímž udivuje i zahanbuje při setkáních i premiéry. Celkově se na setkání s nimi ráda připravuje a překvapuje je znalostmi. A oni se na setkání s ní těší. 

   

  Všichni, co s ní měli tu čest, o ní říkají, že je velice bystrá, analytická, přesně se vyjadřuje, krásně mluví a argumentuje. Je sečtělá, politicky moderní a má vždy názor, který má hlavu a patu. Kromě toho je i kreativní, praktická a samotářská. Nejraději pracuje o samotě, je zdrženlivá, ale také velmi vřelá.

   

  „Má smysl pro sarkasmus, absurditu, je vtipná a nesmírně individualistická. Ale ne sobecká. Uvědomuje si, že za ní už nikdo nestojí. Ona skládá účty, nikdo jiný. Ale umí se velmi krásně smát i plakat při dojetí,“ prozradila na ni Pamela Hicksová (92), sestřenice prince Philipa.

 • 5.

  Psychické zdraví

  Alžběta II. promlouvá i s psychology, kteří ji učí různé způsoby cvičení a posilování psychiky. Tvrdí, že každý je zodpovědný za to, jak se sám cítí. Sama se snaží ve všem vidět hlavně to dobré, ale i nepříjemné povinnosti si užívat. Královna umí velmi dobře pracovat se stresem, proto jí je předpovídáno, že se dokonce dožije vyššího věku než její matka, která zde byla krásných 101 let.

 • 6.

  Rutina

  Královna dělá spoustu věcí, skoro všechny jsou ale rutinními záležitostmi. Procházky má stejné a pravidelné a neliší se ani dny, kdy k ní dochází ministerští předsedové. Zkrátka nepostrádá disciplínu, což k dlouhověkosti určitě přispívá. Nezatěžuje se zbytečnostmi.

   

  Když pak nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách někam vyrazí, má to zásady. Třeba, že si veze vlastní toaletní papír nebo krev na případnou transfuzi. Překonávání několika pásem čelí pomocí homeopatik, ale také bonbonů, které jí pomáhají rychle doplnit hladinu cukru. Panovnice navíc cestuje vždy v doprovodu svého osobního lékaře.

   

  Osobní věci schraňuje královna ve svém oblíbeném kufříku značky Globe-Trotter, který používá od roku 1947, kdy byla na líbánkách se svým manželem princem Philipem. Na něm má žlutou visačku. Bez jména a adresy, Buckingham Palace je moc dlouhé slovo.

 • 7.

  Hry

  Královna přiznala, že i ve svém věku si často hraje! Nestydí se vrátit se do dětství a zabavit se nejenom se svou psí smečkou, ale dokonce i s hračkami nejmladších rodinných příslušníků. Její mozek to prý udržuje v mladistvém věku. Také sází na koně, je to její velká vášeň.

 • 8.

  Galerie

  Na to, jak šel čas s nestárnoucí britskou vladařkou, se můžete podívat do naší galerie.

  VIDEO: Ikonické outfity britské královny Alžběty II.

  Video
  Video se připravuje ...

  Ikonické outfity britské královny Alžběty II. youtube.com_RoyalFashionChannel/bpž; profimedia

  Fotogalerie
  85 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 7

ladybug: Karelka: Otec Královny Elizabeth zemřel v 56 (na rakovinu a její sestra v 71, nevím na co.

Takže ty biopotraviny z královských statků nepomohly každému. Já si osobně myslím

že, když se narodíme, že je nám dán datum naší smrti, ovšem v tajnosti. Jak ten čas

využijem, z části záleží na nás.

(18. 09. 2022 08:10)

Milla: No nemyslím že nemá stres a že nezná špatné zprávy.Taková prominentní funkce určitě není bez stresu,její otec například zemřel v 56 letech,že jo.

(12. 02. 2022 21:04)

Milla: Zapojit se nemůžu,kolegu smázli dřív než jsem se sem dostal.Tak jen písnu že rozhodně pracuje i když je to občas těžký někomu vysvětlit.

(12. 02. 2022 20:54)

Ajula: Proč jste tak negativní? Snad nezávidíte? Krása je velmi individuální pojem nemyslíte? A jak víte zda praco­vala/­nepra­cova­la.O královně se bude hovořit celá desetiletí možná i staletí, co o vás? Je to obdivuhodná žena a její poddaní jí mají rádi.

(07. 02. 2022 10:53)

karelka: Ano, za dlouhým životem rozhodně nestojí žádná práce, buzerace nadřízených, stres z špatných zpráv, zkrátka klídek a pohodička....hlavně ale jídlo z královského statku, kde je vše ekologické a bez hnojiv....

(07. 02. 2022 08:39)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy