Herečka Catherine Zeta-Jonesová dnes sice s manželem Michaelem Douglasem (78) a dětmi Carys (19) a Dylanem (22) žije v USA, narodila se ale ve městě Swansea v britském Walesu. 

Hollywoodská hvězda dění ve své domovině nadále sleduje a neunikla jí ani kauza kolem nových titulů prince Williama a Kate Middletonové, kteří se po korunovaci Karla III. britským králem automaticky stali princem a princeznou z Walesu.

Pohnutá historie

Tato skutečnost mezi lidmi vyvolala vlnu kritiky, protože ani jeden z nich nemá s Walesem vůbec nic společného. Historicky se jednalo o titul nejvýše postaveného velšského aristokrata – dokud Wales nepřišel o svou samostatnost na konci 13. století. Od té doby se tímto titulem pyšní následník britského trůnu a jeho choť, ať už pochází odkudkoliv.

Podpora až z Hollywoodu

Podle některých Velšanů je to urážlivé a s praxí by se mělo skoncovat. Herečka Catherine Zeta-Jonesová ale s kritikou nesouhlasí. Na svůj instagramový účet pověsila fotku Kate Middletonové s malou holčičkou ve velšském kroji. „Miluji naši novou princeznu. Miluji náš národní kroj,“ vyjádřila se. Navzdory kontroverzím tak nová princezna své podporovatele zjevně má. 

Nicméně urozený pár kritiku vnímá a své nové role se snaží ujmout co nejvíce zodpovědně... William už se dokonce začal učil velšsky.

Video
Video se připravuje ...

5 věcí, které má Kate Middleton společné s princeznou Dianou Videohub

Fotogalerie
283 fotografií