Bývalému moderátorovi, který se dnes živí jako mentální kouč a v minulosti byl i profesionálním hráčem pokeru, se letos v srpnu obrátil život vzhůru nohama. Když jel Dag Palovič na svém motocyklu, zezadu do něj narazilo auto, které navíc od nehody ujelo. Palovič utrpěl velmi vážná zranění a nebylo vůbec jisté, zda přežije. 

Problémy nejsou nezvratné

Nakonec přišel o jednu nohu, ostatní zranění se ale naštěstí zřejmě podaří v budoucnu vyléčit. „Pan přednosta mi řekl, že mé zdravotní problémy nejsou nezvratné. Mám prý jen postšokový stav a vypnuly se mi nervové dráhy. Jinak jsou funkční. Ze začátku to vypadalo, že jsem ochrnutý, ale už zvednu nohu i rukama lépe hýbu. Řekli mi, že mě přece nebudou krmit, tak se snažím jíst sám a vlastně tím rehabilituji ruce,“ prozradil slovenskému deníku Plus 7 dní. Ze začátku mohl prý hýbat pouze očima.

Následky nehody jsou opravdu vážné. „Nevím, jestli to bylo krátce po nehodě nebo při transportu do nemocnice, ale vzpomínám si, že se nade mnou skláněl nějaký chlapík a křičel: ‚Odchází mi, odchází mi!' A pak zase: ‚Dýchejte, dýchejte!' Tak jsem začal dýchat,“ svěřil se. 

Vystřídá Čaputovou?

S tím, jak se jeho stav pomalu, ale jistě lepší, začíná Dag opět myslet i na budoucnost. „Už jako malý jsem si vysnil, že jednou budu kandidovat na úřad prezidenta nebo si vybuduji politickou kariéru. Neuznávám, když chce politické funkce zastávat člověk s holým zadkem. Pak lže a dělá vše pro to, aby si nahrabal. Jenže takových lidí, jako jsem já, bych musel najít víc. Obávám se, že je jich velmi málo. Když je člověk sám, jen ho to semele a nezmůže nic. Takže uvidíme, co přinese budoucnost. Ať se stane cokoliv, všechno bude tak, jak má být,“ je přesvědčený. Bývalý moderátor je díky svému vysokému IQ členem prestižní Mensy, jisté předpoklady by tak měl. 

Viníkovi odpustil

Viníka nehody, která mu obrátila život o 180°, prý stále nezná. „Stále nevím, kdo to byl. Neozval se mi,“ uvedl. Za zlé mu to ale překvapivě nemá. „Bude stíhán pro těžké ublížení na zdraví, ale já to nechci. Proč by měl trpět? Mně to nohu už nevrátí. I tak bude mít nehodu každý den před očima. Určitě je to i pro něj obtížné a náročné. Ano, měl dávat pozor, ale odpustil jsem mu okamžitě. Okamžitě,“ svěřil se.

»Zvládnu to!« 

Na duchu ani v náročné situaci nijak neklesá. „To, co se mi stalo, není tragédie, ale nezvratná okolnost. Nepouštím se. Určitě se nezastavím. Čekají mě náročné rehabilitace, léčení v Kováčové, berle, později protéza. Zvládnu to,“ je Palovič přesvědčen. A my mu držíme palce!

Video
Video se připravuje ...

K nehodě bývalého slovenského moderátora došlo v úterý 9.8.2022. TV JOJ

Fotogalerie
20 fotografií