Ani krása, půvab a úspěch  na televizních obrazovkách nezaručil herečce Anne Hechové nesmrtelnost. Pravda, ve filmech a seriálech bude těšit své příznivce i nadále, dále je bude rozesmívat i dojímat například v akční komedii Šest dní, sedm nocí, v seriálu Muži na stromech či Ally McBealová, ale žádný další nový kus do své filmotéky již nepřidá. Lékaři a hereččini nejbližší učinili to nejtěžší rozhodnutí... a nechali ji odpojit od podpory života. Srdce Anne Hecheové tak navždy dotlouklo dne 12. srpna.

V nemocnici byla od 8. srpna, kdy měla vážnou nehodu - se svým vozem pravděpodobně pod vlivem alkoholu a drog narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles. Automobil následně začal hořet. První zprávy hovořily o tom, že třiapadesátiletá herečka upadla do kómatu a utrpěla „těžké anoxické poranění mozku“. Později lékaři upřesnili, že u ní došlo k mozkové smrti. Od té doby byla udržována na přístrojích v Grossmanově popáleninovém středisku v nemocnici ve West Hills, než lékaři rozhodli, které její orgány jsou vhodné k darování. Hecheová byla totiž vedena v seznamu dárců orgánů, a tak je prý jasné, co by si přála...

Smrt Hecheové je pro všechny její příznivce velkým šokem. Její bližní si ale prochází nepříjemným déjà vu: Po smrti Annina otce, jenž celý život tajil svou homosexualitu a nakonec zemřel na AIDS, se při autohavárii zabil i její bratr. Anne tak musela předčasně dospět a stát se oporou nejenom pro svou matku, ale i pro své dvě sestry. Tato rodačka z Ohia už během studií toužila po filmové kariéře, všechny nabídky však odmítala - chtěla mít alespoň maturitu. Záhy se v USA proslavila rolí v seriálu Another World, za který si odnesla tři ceny Emmy.

Ve filmu se začala objevovat v 90. letech - byla k vidění po boku Tommyho Lee Jonese (75) v dobrodružné Sopce, vedle Johnnyho Deppa (59) v mafiánském dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, hrála s Harrisonem Fordem (80) v romantické komedii Šest dní, sedm nocí. Roli zde málem ztratila kvůli své nejasné sexuální orientaci - v té době se identifikovala jako lesba, kvůli čemuž chtělo studio najít jinou představitelku hlavní ženské role. Za Hecheovou se postavil až Ford, jenž na Annině obsazení trval.

Video
délka: 00:39.91
Video se připravuje ...

Harrison Ford měl málem nehodu při létání: Jenom těsně minul obří boeing! Youtube.com

Zářila jak na stříbrném plátně, tak i na televizních obrazovkách. Objevila se v celé řadě oblíbených seriálů, například Ally McBealová, Plastická chirurgie, Zachraň mě či Policie Chicago. Nebála se ani dabingu - v animovaném zpracování Supermana Doomsday namluvila životní lásku muže z oceli, novinářku Lois Laneovou. Tato talentovaná žena se věnovala také režii, psaní scénářů a produkci.

V letech 1997 až 2000 žila s moderátorkou Ellen DeGeneresovou (64). S tou chtěla uzavřít registrované partnerství, jenže v té době to ještě nebylo ve státě Vermont, kde spolu žily, povolené. Poté začala chodit s kameramanem Colemanem Laffoonem (48), kterého si o rok později vzala a porodila mu syna Homera (20). S manželem se v roce 2007 rozešla a o dva roky později i rozvedla. Opustila ho údajně kvůli kolegovi ze seriálu Muži na stromech Jamesi Tupperovi (57), s nímž má syna jménem Atlas (13). Ti všichni ji teď budou oplakávat...

Fotogalerie
75 fotografií