Soudkyně Ann Donnellyová svým středečním oznámením vyšla vstříc požadavku obžaloby, která navrhla trest ve výši alespoň 25 let. Právníci zpěváka, kterého proslavil například hit I Believe I Can Fly, uváděli, že si jejich klient zaslouží maximálně deset let. Argumentovali při tom i jeho „traumatickým dětstvím“.

Donnellyová při vynášení rozsudku reagovala vysvětlením, že zločiny Roberta Sylvestera Kellyho, jak zní zpěvákovo celé jméno, byly „pečlivě plánované a pravidelně prováděné po dobu skoro 25 let“. „Naučil jste je, že láska se rovná zotročení a násilí,“ řekla přímo odsouzenému v odkaze na jeho oběti.

Několik jich u soudu vystoupilo i při dnešním několikahodinovém jednání. „Poznačilo mě to na celý život,“ řekla jedna z nich, která dříve popsala, že byla ve zpěvákově domě uvězněna a znásilněna. „Doufám, že půjdete do vězení na zbytek života,“ uvedla další, kterou prý R. Kelly nutil k orálnímu sexu.

Tyto činy byly podle vyšetřovatelů součástí dlouholetého vzorce, v němž úspěšný umělec za pomoci sítě asistentů vyhledával mladé ženy a lákal je k sobě sliby, že jim pomůže v hudební kariéře. Následně je zneužíval. Od svých obětí navíc údajně vyžadoval absolutní poslušnost, bez povolení jim nedovolil odejít ani na záchod, zakazoval jim, aby se dívaly na jiné muže, a chtěl po nich, aby mu říkaly „taťko“ (daddy).

Soudní porota jej loni v září uznala vinným ve všech devíti bodech obžaloby zahrnující obvinění z vydírání i porušování zákona o obchodování se sexem.

 

Video
délka: 01:59.96
Video se připravuje ...

Jan Cimický je obviněn ze sexuálního napadení Videohub

Fotogalerie
22 fotografií