Přestože je mladá, krásná, bohatá a (snad) šťastně provdaná, ani jí se zdravotní obtíže nevyhýbají. A to dosti vážné, které mohly skončit tragicky. Jak sama uvedla, šlo o nejděsivější okamžik jejího života… Ve videu zveřejněném jak na jejím YouTube kanálu, tak i na instagramu vylíčila, že zhoršení jejího zdravotního stavu přišlo ze vteřiny na vteřinu - zrovna když seděla u snídaně se svým manželem Justinem Bieberem, pocítila „divný pocit“ v pravé paži. Konečky prstů měla „znecitlivělé a divné“. Když se její manžel zeptal, zda je v pořádku, zjistila, že mu nemůže odpovědět - nemůže totiž mluvit.

„Pravá strana mého obličeje začala klesat, nemohla jsem ze sebe dostat větu,“ zavzpomínala. „Okamžitě jsem pochopila, že mám mrtvici.“ Zdravotník, jenž byl naštěstí poblíž, ji ihned začal vyšetřovat a přivolal i sanitku. Úzkost, která vyděšenou modelku ovládla, prý „dělala všechno ještě mnohem horší“. Než dorazila na pohotovost, většina příznaků již pominula - lékaři ale i tak zjistili závažnou diagnózu. Nešlo o klasickou mrtvici, ale o TIA - přechodný ischemický záchvat, často nazývaný minimrtvice. Po určitou dobu měla kvůli krevní sraženině nedostatek kyslíku v mozku.

VIDEO: Účes podle Hailey Baldwinové: Naučte se konečně, jak si zaplést copánek u hlavy.

Video
Video se připravuje ...

Účes podle Hailey Baldwin: Naučte se konečně, jak si zaplést copánek u hlavy. David Hanuš

Hailey, dcera herce Stephena Baldwina (55), zůstala přes noc v nemocnici a podstoupila řadu testů, aby se zjistilo, co krevní sraženinu způsobilo. Její lékaři pak uvedli, že k mrtvici přispěl soubor tří nedávných událostí. Modelka začala brát nový druh antikoncepce, aniž by si předtím promluvila se svým lékařem. Coby pacientce trpící migrénami jí přitom způsobovala antikoncepce problémy. Nedávno také prodělala covid-19 a měla za sebou náročné cestování. Jak sama přiznala, krátce předtím letěla „z Paříže a zpět za opravdu krátkou dobu“. Tím ale její potíže neskončily!

Záhy totiž lékaři odhalili další vážný problém. Bylo jí diagnostikováno něco, čemu se říká PFO - foramen ovale, malý otvor v srdci, který se obvykle po narození uzavírá. Hailey podstoupila proceduru, kdy jí odborníci otvor velký asi 12-13 mm ucpali, a od té doby musí denně užívat léky na ředění krve, aby se vyhnula případným budoucím problémům. Právě kvůli PFO krevní sraženina „unikla“ z jejího srdce a putovala do mozku, kde mohla nadělat mnohem větší paseku… „Konečně můžu na ten strašlivý zážitek zapomenout a žít život naplno,“ libuje si teď kráska.

Fotogalerie
53 fotografií