Snad by to ani nebylo předávání Oscarů, kdyby se zase nesemlelo nějaké to drama. Tentokrát se o rozruch postaral moderátor Chris Rock, když na adresu Jady Pinkett Smithové (50) prohlásil, že by se díky svému krátkému sestřihu hodila do role elitní vojačky G. I. Jane. 

Smithová ale nenosí krátké vlasy jen tak z rozmaru, ve skutečnosti trpí alopecií – stejně, jako například český moderátor Tomáš Drahoňovský (37). A ze svého onemocnění není nijak nadšená. 

Po nejapném vtípku moderátora vystoupil její manžel na pódium a Rockovi uštědřil naštvanou facku. „Neber si jméno mojí ženy do hu*y,“ řekl mu. 

Veřejná omluva

Ostrá reakce pochopitelně mnohé zaskočila a silně ovlivnila atmosféru večera. Někteří se za herce postavili, jiní jeho čin odsoudili. Nakonec se omluvil sám Smith. 

„Násilí ve všech formách je toxické a destruktivní. Moje chování včera večer na Cenách Akademie bylo nepřijatelné a neomluvitelné. Vtipy na mou osobu jsou součástí mojí práce, ale vtipy o zdravotním problému Jady byly na mě příliš a reagoval jsem pod vlivem emocí,“ uvedl se ve středu Smith v oficiálním prohlášení na svém Instagramu. 

„Rád bych se ti veřejně omluvil, Chrisi. Překročil jsem hranici a udělal jsem chybu. Stydím se za své jednání. Nebylo v souladu s tím, jakým mužem bych chtěl být,“ pokračoval.

Kromě "proplesknutého" kolegy se omluvil i členům americké Akademie filmového umění, která Oscary pořádá, producentům show, všem přítomným i divákům u televizních obrazovek, ale i rodině sester Williamsových a štábu životopisného filmu Král Richard: Zrození šampiónek, který Smithovi vysloužil Oscara. „Hluboce lituji, že moje chování pošpinilo jinak úžasnou cestu nás všech. Nadále na sobě pracuji,“ dušuje se.

Hrozí mu postih

Odsouzení ze strany některých fanoušků či kolegů ale dost možná nebude tím nejhorším, co se Smithovi po jeho výstupu stane. Fackou se aktuálně zabývá Akademie filmového umění, a na stole jsou i možné sankce. 

„Zahájili jsme oficiální přezkum incidentu a prozkoumáme další kroky a důsledky v souladu s našimi stanovami, standardy chování a kalifornskými zákony,“ uvedla Akademie v oficiálním prohlášení na sociálních sítích. 

Co herce čeká je zatím ve hvězdách. Někteří členové volají po vyhození Smithe z Akademie filmových umění. Že by mu ale sebrali nově získaného Oscara, to je podle odborníků nepravděpodobné. 

VIDEO: Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka! Bránil nemocnou manželku

Video
Video se připravuje ...

Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka! Bránil nemocnou manželku Reuters

Fotogalerie
140 fotografií