Populární moderátor je známý svým ostrým jazykem. To se mu ale tentokrát vymstilo, když se strefoval do ženy herce Willa Smithe. Na adresu Pinkettové-Smithové zažertoval, že se těší na roli v pokračování filmu G. I. Jane. Odkazoval tak na její velmi krátký sestřih vlasů, jaký měla rovněž herečka Demi Mooreová jako hlavní představitelka ve zmiňovaném filmu z roku 1997. Jady Pinkett Smithová totiž trpí alopeciií, což je onemocnění při kterém jedinci vypadává veškeré ochlupení včetně vlasů.

To patrně herce vytočilo doběla a v ten okamžik viděl rudě tak moc, že se v přímém přenosu zvedl, přišel k moderátorovi a dal mu pořádnou facku. Toho to viditelně překvapilo. Kdo ale do té doby váhal, jestli šlo o sehranou scénku a kontroverzí žert, Smith svůj vážný závěr stvrdil slovy: „Neber si jméno mojí ženy do tý svý zas*aný huby,“ přičemž to zopakoval viditelně naštvaný rovnou dvakrát.

Mnohé celebrity v sále neskrývaly šokované výrazy z toho, co právě viděly. Není divu, že za Smithem o reklamní přestávce měla podle zahraničních médií přijít jeho PR manažerka a vést s ním rozhovor o tom, co se právě stalo. Přesto se po skončení spekuluje o tom, jestli náhodou celá dramatická scéna nebyla předem připravená.

Celou nepříjemnou situaci pak přece jen trochu zachránilo to, když herec Will Smith převzal zlatou sošku za nejlepšího herce v hlavní roli za ztvárnění otce tenisových hvězd, sester Williamsových, ve filmu Král Richard. Zrození šampiónek. V tu chvíli opět neudržel emoce na uzdě a rozplakal se dojetím.

Zahraniční média také potvrdila, že policie v Los Angeles se případem zabývat nebude, protože moderátor odmítl na Smithe podat trestní oznámení.

VIDEO: Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka!

Video
Video se připravuje ...

Skandál na Oscarech! Will Smith napadl Chrise Rocka! Reuters

Fotogalerie
51 fotografií