„Nezmáčkl jsem spoušť,“ řekl Baldwin. „Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a nezmáčknul spoušť. Nikdy,“ řekl herec, který hrál ve snímku hlavní roli a byl také jeho producentem.

Jde o první Baldwinův televizní rozhovor od 21. října, kdy se neštěstí při natáčení westernu v Novém Mexiku stalo. Podle vyšetřovatelů členové filmového štábu Baldwinovi řekli, že není nebezpečné se zbraní zacházet. Vyšetřovatelé se stále snaží zjistit, jak je možné, že ve zbrani byl ostrý náboj.

V ukázce z interview na ABC mluví Baldwin pohnutým hlasem a rozpláče se, když mluví o kameramance Hutchinsové. Při nešťastném incidentu Baldwin do ramene postřelil i režiséra Joela Souzu. Na otázku, jak se ostrý náboj dostal na natáčení, Baldwin odpověděl, že „nemá tušení“. „Kdosi do zbraně dal ostrý náboj, kulku, která v tom místě ani neměla co dělat,“ řekl.

Podle vyšetřovatelů bylo zjištěno, že kulka, která při natáčení snímku Rust zabila Hutchinsovou, mohla být podomácku vyrobená kulka, kterou dodal zbrojíř z Nového Mexika z předchozího filmu, kde se pro výcvik herců na střelnici používala provizorní munice. Prý je ale příliš brzy na to určit, zda v tomto případu bude podána žaloba. Kvůli neúmyslnému zastřelení Hutchinsové ale už čelí civilním žalobám týkajícím se odpovědnosti za toto neštěstí.

Také je ve vyšetřování, zda Seth Kenney, 51letý hollywoodský veterán, který měl filmu opatřit atrapy nábojů a polotovarů, neposlal recyklované náboje z předchozího setu, uvádí se v čestném prohlášení podaném úřadem šerifa okresu Sante Fe.

Moderátor Stephanopoulos, který vedl rozhovor s Baldwinem, se nechal také podle deníku Daily Mail slyšet, že herec „byl zničený, ale byl také velmi upřímný, byl velmi vstřícný.“ Zpověď, kterou americká teleivze uvede, je dlouhá hodinu a půl.

VIDEO: Jak došlo k výstřelu Aleca Baldwina? Podívejte se na animaci nehody!

Video
délka: 01:56.88
Video se připravuje ...

Jak došlo k výstřelu Aleca Baldwina? Podívejte se na animaci nehody! Reuters

Fotogalerie
61 fotografií