Policie podle šerifa zajistila kulku, která po zasažení Hutchinsonové skončila v rameni Souzy. Mendoza potvrdil, že ve zbrani, kterou držel Baldwin v momentě incidentu, byl ostrý náboj. Odborníci budou zkoumat, zda kulka ze Souzova ramena vyšla ze zbraně, kterou držel Baldwin a o níž se domníval, že obsahuje pouze slepé náboje.

Oblastní prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová dnes prohlásila, že zatím nikoho nestíhá a že vyšetřování pokračuje. Podotkla však, že zatím nikoho nevylučuje z okruhu případných podezřelých. Americká média uvádí, že Baldwinovi jako herci zřejmě stíhání nehrozí, hvězda snímek Rust ale i produkuje, čímž nese určitou odpovědnost také za průběh natáčení.

Šerif Mendoza prohlásil, že účastníci incidentu včetně Baldwina s policií spolupracují, kolem místa natáčení se však v době výstřelu pohybovalo asi 90 lidí, z nichž většinu musí vyšetřovatelé teprve vyslechnout. Policie podle něj zajistila velké množství důkazního materiálu včetně asi 500 nábojů, a to jak slepých, tak ostrých, které byly na místě natáčení. Nekomentoval však to, kdo ostré náboje na scénu přinesl. Média podotýkají, že výskyt ostré munice „na placech“ je v USA zakázaný z bezpečnostních důvodů.

„Musíme přijít na to, jak se na natáčení ostré náboje objevily, proč tam byly, protože tam neměly být,“ řekl šerif. „Myslím, že na tomto place panovala určitá lhostejnost, a myslím, že jsou tu určité bezpečnostní otázky, kterými by se měl zabývat (filmový) průmysl a možná i stát Nové Mexiko,“ dodal. Uvedl také, že žádná z kamer na místě incident nezachytila.

Podle dřívějších oznámení místních úřadů dal Baldwinovi zbraň asistent režiséra David Halls s poznámkou, že jsou v ní slepé náboje. Zbraň vypálila ve chvíli, kdy si Baldwin nacvičoval její tasení. Halls zbraň vzal z vozíku, který měla na starosti Hannah Gutierrezová-Reedová, jejímž úkolem bylo dohlížet na zbraně používané ve filmu a ujistit se, že nejsou nabité ostrými náboji.

Gutierrezová-Reedová řekla vyšetřovatelům, že zbraně v pauze před natáčením osudové scény kontrolovala a nenašla v nich žádné ostré náboje. Uvedla rovněž, že náboje nebyly během obědové pauzy před incidentem nijak zabezpečeny.

Vyšetřovatelé se zabývají i dalšími okolnostmi, jež doprovázely osudný incident, například dodržováním bezpečnostních standardů na scéně. Ještě před nešťastnou událostí totiž údajně opustilo natáčení několik kameramanů na protest proti pracovním podmínkám.

Producenti filmu Rust v úterý informovali herce a další členy štábu, že k vyšetření neštěstí najali právnickou firmu Jenner & Block, která bude mít plné pravomoci vyslýchat kohokoliv z nich a přijít s vlastními závěry. Produkční tým rovněž znovu uvedl, že plně spolupracuje s vyšetřovateli.

VIDEO: Alec Baldwin zabil kameramanku (†42) a postřelil režiséra: Slzy při výslechu!

Video
délka: 00:56.40

Alec Baldwin zabil kameramanku (†42) a postřelil režiséra: Slzy při výslechu! reuters

Fotogalerie
82 fotografií