Jednoduše z toho důvodu, že stejně jako Darth Vader, i Boba Fett Jeremyho Bullocha po celou dobu nesundal z hlavy přilbu! Boba Fett byl totiž námezdní lovec, Mandalorian, a ti helmy jednoduše neodkládají… Bohužel však i tento populární (anti)hrdina byl ve skutečnosti „obyčejným“ člověkem, a ve čtvrtek 17. prosince 2020 se odebral na věčnost.

Jeremy Bulloch zemřel ve čtvrtek v nemocnici, příčinou jeho skonu byly podle jeho agenta zdravotní komplikace poté, co žil mnoho let s Parkinsonovou chorobou. „Měl dlouhou a šťastnou kariéru trvající více než 45 let,“ uvedla jeho rodina v tiskové zprávě. „Byl oddaný své ženě, třem synům a deseti vnoučatům. Všem bude strašně chybět.“

Postava Boby Fetta, kterou Bulloch ztvárnil ve snímcích Impérium vrací úder a Návrat Jediho, samozřejmě nebyla jedinou jeho známou rolí – přestože z její popularity v podstatě žil, jezdil na setkání s fanoušky, takzvané cony, fotil se s nimi, podepisoval snímky a hovořil o natáčení (přestože jako Fett byl postavou poměrně nemluvnou a dohromady pronesl jenom pár vět).

Kromě Hvězdných válek se objevil také v několika Bondovkách: Agent, který mne miloval, Jen pro tvé oči a Chobotnička. Všechny tyto filmy o agentovi 007 byly s Rogerem Moorem (†89) v hlavní roli. Rovněž zazářil v komedii Hoffman, v historickém dramatu Marie Stuartovna, královna Skotska nebo v několika britských seriálech včetně Pána času či Robina Hooda.

VIDEO: V roce 2015 zemřela  27.12. Carrie Fisher (+60), princezna Leia ze Star Wars! 

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Carrie Fisher (+60), princezna Leia ze Star Wars! youtube.com

„RIP legendě. Nikdy nezapomenu na všechno, co jste mne naučil. Navždy vás budu milovat. Cony bez vás už nikdy nebudou stejné… Síla s vámi,“ vzkázal zesnulému herci přes instagram herec Daniel Logan (33), který Bullochovu nejslavnější roli přebral ve snímku Epizoda II: Klony útočí. Tam ovšem ztvárnil mladší, dětskou verzi pozdějšího lovce lidí.

„Jeremy Bulloch byl typickým anglickým gentlemanem. Skvělý herec, úžasný společník a tak laskavý ke každému, kdo měl to štěstí, že se s ním setkal nebo pracoval. Bude mi hluboce chybět a jsem tak vděčný, že jsem ho znal…“ smutnil nad Bullochovým skonem také Mark Hamill (69), jenž ve Hvězdných válkách propůjčil svou tvář rytíři Jedi Luku Skywalkerovi.

VIDEO: Trailer k deváté epizodě Star Wars: Vzestup Skywalkera

Video
Video se připravuje ...

Star Wars: Vzestup Skywalkera Falcon

Fotogalerie
13 fotografií