Prowseova dcera Rachel (50) britskému Daily Mail potvrdila, že otec podlehl onemocnění covid-19. „Je strašně, že jsme s ním kvůli koronavirovým restrikcím nemohli vidět, ani rozloučit. Když jsme si šli vyzvednout jeho věci do nemocnice, sestřička nám řekla, že to byl skvělý chlap,“ dodala.

Ze vzpěračských soutěží se znal s Arnoldem Schwarzeneggerem dřív, než se oba vydali na hereckou dráhu. Prowse se živil také jako osobní trenér a spolu s bratrem založili jednu z prvních sítí posiloven v Británii. Mezi jeho klienty patřil představitel Supermana Christopher Reeve, kterého osobně připravoval na roli po fyzické stránce. Vrcholový sport se podepsal i na Prowseově zdraví, trpěl artritidou a prodělal několik operací kyčle, aby se mohl bez potíží pohybovat.

Nejznámější Prowseovou rolí byl v roce 1977 Darth Vader, kterému propůjčil své tělo, ovšem hlas dal postavě americký herec James Earl Jones. Když rodák z Bristolu roli přijímal, podle BBC nevěděl, že jeho hlas z filmového plátna nezazní.

„Ať ho provází síla, navždy!“ řekl jeho agent Thomas Bowington serveru BBC News. „Ačkoli se proslavil hraním mnoha příšer - pro mě a všechny, kteří Davea znali a pracovali s ním, byl hrdinou našich životů,“ dodal Bowington.

Video
délka: 01:57.43

Star Wars Jedi: Fallen Order trailer Electronic Arts

Fotogalerie
6 fotografií