Tak se totiž rozhodli její synové - architekt Jakub, fotograf Michal a Martin, který pracuje v reklamě.

„Teprve v květnu bylo dořešené dědictví, vše se protáhlo kvůli první vlně koronaviru. Po smrti mámy jsme se dohodli, že si popel rozdělíme na tři díly a každý zasadíme strom. Bohužel se všechno v téhle době zpozdilo a popravdě vůbec nemáme čas to dořešit. Martin chce zasadit strom na chalupě, já na Šumavě a popel pod ně uložit,“ svěřil se Blesku Michal Čížek.

Urna s ostatky je už rok u nejmladšího syna Martina, který po své matce zdědil byt, kde poslední roky žila.

„Bohužel ani dneska nebudeme mít čas se sejít, tak si zavoláme. Ale určitě se na Vánoce všichni tři sejdeme,“ dodal prostřední syn Michal. Dnes 15. prosince je to rok, co královna módy navždy dotančila... I na jejím parte byla podobná slova. „Tančím, jak dokážu. Podrážky mých střevíců začínají být prošlapané, boty občas tlačí, nohy jsou někdy oteklé. Ale tančím. Na plný pecky s radostí,“ stálo poeticky na parte.

VIDEO: CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Františky Čížkové (†67), módní guru Blesku

Video
Video se připravuje ...

CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Františky Čížkové (†67), módní guru Blesku Blesk TV

Františka před smrtí rozepsala knihu o módním světě, ale nemoc jí umožnila napsat jen 60 stran. „V plánu bylo ji vydat, ale je to málo stran na to, aby to bylo důstojné a mělo to nějakou podobu. S Jakubem jsme se dohodli, že oslovíme nějakého výtvarníka nebo kreslíře, aby tomu dal fazónu a my se za to nestyděli,“ říká Michal.

V Blesku měla Františka dlouhodobě na starosti rubriku Módní policie, kde psala své přísné, ovšem konstruktivní názory na módní kreace hvězd. V rámci MFF Karlovy Vary se každoročně setkávala se svými příznivci na městské kolonádě. Často psala pro web Blesk.cz též komentáře k různým událostem pod názvem Očima Františky. Po dlouhé úvaze se novou kritičkou stala módní blogerka a přítelkyně Františky Ina T.

VIDEO: Tajemství zesnulé Františky Čížkové (†67): S prvním synem se 39 let neviděla!

Video
Video se připravuje ...

Tajemství zesnulé Františky Čížkové (†67): S prvním synem se 39 let neviděla! Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
59 fotografií