Pozůstalí herečky nejprve před třemi týdny utajili její pohřeb, když se na hřbitově v Košicích sešli již v šest hodin ráno. Nyní nechtějí prozradit ani to, kde přesně krásná a talentovaná herečka naposledy spočinula. Zaměstnanci hřbitova mají dokonce zákaz informovat o jejím hrobu. „Rodina si to nepřeje,“ řekli jen webu Pluska.sk a pracovnice nedalekého květinářství pak uvedla, že ačkoliv u hřbitova pracuje již desítky let, s takovou přísností se dosud nesetkala.

„Lidé nejprve zajdou na správu, pak obcházejí blízká zařízení, nebo zastavují návštěvníky Veřejného hřbitova. My jim taky neporadíme, když to místo nevíme,“ přiznala žena a vzpomněla, že nedávno zrovna někdo poslední místo odpočinku Potokárové marně hledal. „Minule sem přišla matka s dcerou. Děvče tvrdilo, že bylo spolužačkou herečky. Donesly krásný věnec, položily ho nakonec k ústřednímu kříži, když hrob nenašly. Bylo mi jich líto,“ dodala smutně.

Novináři z Plusky však hrob přece jen objevili. Na tmavé mramorové tabuli je kříž a napsány jsou tam základní informace – tedy jméno, datum narození a úmrtí. Ovšem chybí jakýkoliv osobní vzkaz či citát. Na hrobě je pak množství čerstvých květin a hořících svíček, což svědčí o tom, že příbuzní Moniky na ni zřejmě během svátků nezapomněli a hřbitov navštívili. Za poslední dobu tam přibylo i několik osobních vzpomínek – například malý věneček ve tvaru srdíčka či obrovská kytice červených růží (na níž je napsáno, že je od Danka, Matúše a Bambi).

Nechybí navíc ani věnec ze Slovenského národního divadla, kde herečka působila. „Milujeme Tě a loučíme se, Tvoji věrní ze SND,“ stojí na vzkazu z věnování. Není však jasné, zda smuteční věnec poslala oficiálně celá umělecká scéna, nebo se snad na milovanou kolegyni a kamarádku složila jen hrstka herců.

Trochu zvláštně navíc působí i fakt, že věnec zaslala také bratislavská radnice, jejíž mluvčí Peter Bubla o tom navíc neměl ani tušení. „Prověřím to a pošlu vyjádření,“ uvedl nejprve a asi za šest hodin Plusce odepsal jen: „Město se rozhodlo i tímto způsobem uctít jednu z nejtalentovanějších mladých hereček SND.“
Fotogalerie
30 fotografií