Lekešová si nerada stěžovala, naopak svým krásným úsměvem dělala radost i ostatním. Dokonce i poté, co si vyslechla z úst lékařů zdrcující diagnózu – trpěla totiž agresivní rakovinou. O zhoubném bujení ale řekla jen velmi málo nejbližším a většině známých vše tajila až do poslední chvíle – tedy do své smrti 26. prosince.

„Stáňa byla strašně mladá, ještě tady měla být. Poslední listopadový týden jsme spolu ještě moderovaly a vůbec na sobě nedala nic znát,“ plakala Blesku do telefonu moderátorka Lucie Křížková, za svobodna Váchová (35). „Chtěla si všechno užít do poslední chvíle, já to vím čtrnáct dní. Byla strašně statečná,“ doplnila se smutkem Lucie, která se Stáňou uváděla Sama doma.

Ještě déle pak ale v nevědomosti žila Stánina dlouholetá kamarádka a bývalá kolegyně z hlasatelny Hanka Heřmánková (56). Ona ani její muž Karel Heřmánek (72) totiž nic netušili. „To je šok teda pro nás pro oba. Velmi nás to zaskočilo. Hlavně manželka s ní byla v kontaktu, ale vůbec nám neřekla, že by s ní bylo něco v nepořádku,“ uvedl pro Blesk Karel Heřmánek (72). „Jsem v šoku, promiňte,“ reagovala podobně také bývalá hlasatelka Marie Tomsová (67).

„Asi před rokem hodně zhubla, ale myslela jsem, že to tak chtěla. Stále měla plno energie, byla fit. Pokud jí něco bylo, musela to tutlat. Naposledy jsme spolu něco moderovaly v říjnu a ani tehdy nic neřekla,“ netušila nic ostatně ani Marie Retková.

VIDEO: Jak Stanislava Lekešová za života mluvila o Vánocích? Možná vás to překvapí!

Video
délka: 02:49.41
Video se připravuje ...

Stanislava Lekešová: Cukroví je moje noční můra! Tereza Kovářová

Fotogalerie
40 fotografií