V sedmdesátých letech byl bavič Freddie Starr na roztrhání. Mluvilo se o něm jako o „nejvtipnějším muži Velké Británie“, měl vlastní televizní show plnou humorných převleků a parodií, a dokonce absolvoval audienci u královny Alžběty II. Pětkrát se oženil, přičemž jeho poslední choť Sophie Lea s ním vydržela pouhé dva roky (a i když se nerozvedli, od roku 2015 spolu nežili) a zplodil šest dětí. Typické pro něj byly i jeho časté excesy a oplétačky se zákonem, především v osmdesátých letech – a tehdy šla jeho hvězda velice rychle dolů.

Vázala se k němu celá řada bizarních skandálů, z nichž je rozhodně nejvýraznější ten, který se objevil v roce 1986 na titulní stránce magazínu The Sun. Jeho tehdejší partnerka Lea La Salleová měla komika obvinit, že si jejího křečka vložil jako přílohu mezi dva plátky sendviče a pak ho – samozřejmě živého – pozřel. Vzhledem k tomu, že se s ním tato historka vezla v podstatě celý život, postupně ji Starr začal nenávidět a nakonec ji ve své autobiografii popřel.

Byl rovněž nařčen ze sexuálního obtěžování, k němuž údajně došlo v roce 1974. Obvinila jej jeho někdejší fanynka Karin Wardová, které v době sexuálního útoku bylo pouhých patnáct let. Soud jí dal za pravdu a Freddie měl ženě zaplatit odškodné plus soudní výlohy ve výši 960 tisíc liber (28,6 milionu českých korun). To ovšem vysloužilá celebrita odmítla. Místo toho, aby se Starr podvolil rozhodnutí soudu, raději uprchl do Španělska, kde se mu úspěšně dařilo ukrývat před soudními obsílkami.

Nakonec ho ovšem dohnaly pověstné boží mlýny a nevypočitatelný herec se svérázným smyslem pro humor našel ve své španělské vile smrt. Jeho nahé tělo bylo údajně objeveno v koupelně a všechna předběžná vyšetřování nasvědčují tomu, že šlo o přirozené úmrtí. Pitva by měla být provedena v nejbližších dnech, aby bylo jasno, přesto je však pravdou, že se zdravím měl Starr problémy už od roku 2010, kdy ho skolil infarkt. Na jeho zdravotním stavu se podepsalo pravidelné kouření i nadváha, kterou v posledních letech trpěl.

Fotogalerie
12 fotografií