Zatímco se v minulých dnech pozornost soustředila na to, jestli se před kamery vrátí Tereza Kostková (45), která s covidem marodila v minulých dnech, blížilo se jiné drama. Tomu, že Babčáková v sobotu nenastoupí a dostane ze StarDance, která má mezinárodní licenci, vyhazov, v pátek nic nenasvědčovalo.

„Pevně věříme, že zítřejší večer již proběhne zcela standardně. Tak jako před každým přenosem ale ještě všichni účinkující, včetně Terezy, podstupují PCR testy,“ tvrdila v pátek dopoledne mluvčí ČT Karolina Blinková.

Na otázku, jestli pro Kostkovou, které měla skončit izolace v neděli, vyjednali výjimku, nereagovala. Už tady něco nehrálo...

A pak nastala sobota. „Simona Babčáková normálně v pátek trénovala, v sobotu přijela ráno na testy a tam se něco stalo,“ tvrdí zdroj ze zákulisí StarDance.

„Nemůžu komentovat zdravotní stav, to mi nepřísluší. Díky za pochopení. Mohu potvrdit, že kvůli druhé absenci v soutěži nemohou nadále podle pravidel BBC k této soutěži pokračovat,“ napsala na přímý dotaz Blesku mluvčí ČT Karolína Blinková krátce poté, co uzdravená Tereza Kostková a Marek Eben vyřazení páru velmi chladně, bez žádného rozlučkového videa nebo přímého vstupu se Simonou přes telefon, v úvodu přímého přenosu ozámili.

„Vše se rozhodlo odpoledne před přímým přenosem a byl jasný příkaz, aby o tom do večera nikdo nemluvil. Většina soutěžících to prostě nevěděla. Nesmělo se to dostat ven, aby ten živák nikdo neohrozil,“ dodal zdroj ze štábu.

Simona Babčáková až do uzávěrky tištěného Blesku vyřazení ze StarDance nekomentovala. „Je nám to líto, jak to celé dopadlo. Děkujeme vám všem za podporu, hezké zprávy, obrázky od dětí, poslané hlasy. Byla to jízda!,“ napsal alespoň na sociální sítí její tanečník Martin Prágr. O tom, že v případě Simonina onemocnění může jít o něco zásadního, svědčí i fakt, že ani on na přímý přenos nepřišel a odjel domů. Co se vlastně stalo, ukáží pravděpodobně následující hodiny.

V předminulém díle StarDance - stejně jako Babčáková - kvůli nařízené karanténě také nevystupoval, ale v sobotu už se na obrazovce objevil. A i když neměl z minulého dílu započítané hlasy poroty, nakonec si post v soutěži Mirai Navrátil (29) uhájil. Z vyřazení kolegyně Babčákové ale žádnou radost neměl.

„Je mi líto Simči, která byla lídrem té naší party. Byla super. Je to, nechci říkat křivda, ale je mi jich líto, že dřeli a makali, byli tři měsíce neustále někde na zkušebně, a pak se stane, co se stane, a shodou okolností jsou ze hry. Zdravím Simču domů a snad je jí fajn,“ okomentoval její vyřazení.

 

VIDEO: StarDance: Předchozí série - první vyřazení a vítězové

Video
Video se připravuje ...

StarDance: Předchozí série - první vyřazení a vítězové Videohub

Fotogalerie
188 fotografií