Osmé kolo StarDance se neslo ve své první části v duchu valčíku a rumby. Druhá část poskytla divákům také zajímavou podívanou, taneční páry totiž poprvé v soutěži předvedly scénický tanec, který dodal celému večeru tak trochu na dramatičnosti. Závěr přenosu byl rovněž dramatický, nejméně hlasů a tudíž konec v soutěži čekal na Gabrielu Koukalovou a tanečníka Martina Prágra.

Po tom, co zhasly kamery, se bývalá biatlonistka rozplakala. Těžko říct, jestli to bylo více dojetím či lítostí. Podpořit ji v její poslední večer na parketu přišli rodiče, manžel Petr Koukal (33) opět „koukal“ jen doma u televize. Přesto si od Gábiny také zasloužil slova díků, kterými dala vyřazená soutěžící jasně najevo, že to s manželem klape, jak má. Ostatně i Martin měl na místě podporu v podobě své přítelkyně. Chtěli tak ukázat, že jejich oficiální vztahy jsou zalité sluncem, nebo si Prágra přišla jeho drahá polovička ohlídat?

To Jakub Vágner, který trpěl několik dní před soutěží v nemocnici v důsledku šílených bolestí krční páteře, večer nakonec zvládl na jedničku, tedy až na hodnocení obávaného kata mezi porotci Zdeňka Chlopčíka (62). Ten rybářovi po odtančené rumbě na rovinu řekl, že se mu jeho výkon líbil jenom v okamžik, kdy v rámci choreografie seděl na židli. 

Přes to všechno se ale s tanečnicí Míšou a s úsměvem na rtech a krčním límcem vydal na večírek do centra metropole, ze kterého i přes zdravotní omezení překvapivě neodcházel jako první. Pravděpodobně za dětmi a manželkou spěchal domů Matouš Ruml (34), který ve vysílání přiznal, že s narůstající náročností kol intenzivně trénuje s tanečnicí Natálií Otáhalovou (19) na další už od neděle.

Osmý díl StarDance ....když hvězdy tančí se bezkonkurenčně stal lídrem sobotního večera. Díl, který se stal osudným Gabriele Koukalové, sledovalo neskutečných 1,4 milionů diváků starších 15 let. Z celkové sledovanosti tak StarDance získalo 30,3% ve věkové kategorii 15-69 let. Na druhém místě zůstal Temný kraj s výrazně menším úspěchem. Ten sledovalo ve stejné věkové kategorii 16,7 % diváků u televizních obrazovek.

VIDEO: Kovy na Social Awards o účasti ve Stardance:

Video
délka: 03:04.13
Video se připravuje ...

Kovy na Social awards o účasti ve Stardance David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
107 fotografií