„Velká výzva, zvědavost a touha po tom objevit co vlastně dokážu. Jestli jsem schopná se třeba naučit věc, kterou si myslím, že nemám třeba danou zhůry," popsala biatlonistka Gabriela Koukalová pro Super.cz, proč kývla na nabídku účastnit se soutěže StarDance. 

Blondýnka zároveň přiznala, že s tancem už nějaké zkušenosti má z tanečních. V tu dobu ale procházela specifickým obdobím, kvůli kterému si zadělala na problém. „Já jsem byla v tanečních párkrát, bohužel pak mě nepustili dovnitř, protože jsem měla nevhodný oděv. Měla jsem éru, že jsem ráda nosila vysoké kanady a různé punkové věci, a to úplně nebylo vhodné k tomu tanci. Dnes už to s odstupem úplně chápu,“ prozradila dvojnásobná stříbrná mediailistka z Olympijských her z roku 2014. 

Ve StarDance by si tak chtěla napravit svou taneční reputaci, proto do svých tréninků dává všechno. To se ovšem podepsalo na jejím zdraví. „Ze začátku jsme byli hodně pilní a snažili jsme se trénovat až 6 dní v týdnu, a to šest až osm hodin. Je pravda, že jak to je pro nás úplně nový pohyb, tak je náročný ten začátek nepřestřelit,“ říká Koukalová, která neodhadla kolik její tělo snese, a tak musela trošku ubrat. 

„Začala jsem pak mít problémy s achilovkami a lýtky, takže jsme si dali trošičku větší pauzy a teď bych řekla, že už je to zase v pořádku a těším se na další pokračování,“ dodala Koukalová, která si ve StarDance zatančí po boku profesionála Martina Prágra (24).

VIDEO: Takhle Gabriela Koukalová oznámila konec kariéry: Je čas na další životní etapu

Video
délka: 03:33.04

Takhle Gabriela Koukalová oznámila konec kariéry: Je čas na další životní etapu SportClient

Fotogalerie
59 fotografií

Podívejte se na program biatlonové sezony 2019/20