ČT se rozhodla vybrat deset nových tváří u příležitosti toho, že půjde o jubilejní desátou řadu StarDance. Nové tanečníky tak produkce a odborný poradce Jan Onder vybrali v castingu. „Castingy probíhaly klasicky, a protože jsme hledali deset nových tváří, pozvali jsme zhruba padesát tanečníků a uspořádali pro ně konkurz, který trval čtyři dny,“ popsal Blesku výběr tanečníků Onder.

Složitější je „doplnění“ tanečních párů. Česká televize sice již oznámila složení prvního páru – Gabriela Koukalová a Martin Prágr, o zbylých devíti toho zatím příliš neřekla. A jak zjistil Blesk, hledání hvězd, které by předvedly své taneční umění, je komplikované. Účast odmítla herečka Simona Babčáková. Zdroj Blesku dodal, že odmítnutí nebývá časté, ale „ne“ měli říct i další. Na parket se údajně nechtělo ani Nikol Štíbrové, Liboru Boučkovi nebo Kláře Melíškové.

Podle informací Blesku by se ale společně s dvojnásobnou mistryní světa a majitelkou dvou stříber ze zimní olympiády mohla na parketu potkat spisovatelka Radka Třeštíková.

Taneční Páry

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

StarDance 2019 odhalila první tvář: Na parket míří Gabriela Koukalová.
Autor: Česká televize

Gabriela Koukalová nedávno ukončila svou biatlonovou kariéru a začala si užívat volno. Na nabídku ze StarDance ale kývla. „Trochu jsem se nejprve bála, že StarDance zase bude podobný dril, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem na nabídku tancování kývla. Je to pro mě další životní výzva,“ prozradila kráska.

Společně s ní se divákům představil i první z nových tanečníků a lektorů Martin Prágr. Ten si podle svých slov sportovkyni přál a z bývalé biatlonistky je tak nadšený. „Viděl jsem spoustu závodů Gabriely a možná mi to ještě úplně nedochází, vedle koho vlastně sedím a s kým budu tancovat. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ dodal.

Karel Kovář a Veronika Lišková

Karel Kovář alias Kovy a Veronika Lišková ve StarDance
Autor: Instagram Česká televize

Druhou potvrzenou tváří se stal Karel Kovář, kterého řada lidí zná především jako youtubera Kovyho. Po jeho boku se představí Veronika Lišková. „Největší radost bude mít jednoznačně moje maminka. Ta bouchne šampáňo a upeče mi třeba buchtu,“ komentoval Kovář svou účast v soutěži.

Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička

Veronika Khek Kubařová a tanečník Dominik Vodička ve StarDance
Autor: Instagram Česká televize

Třetí hvězdou, která se v soutěži představí bude Veronika Khek Kubařová. Herečku známou ze seriálů Na vodě nebo Specialisté po parketu provede tanečník Dominik Vodička.

„Na začátku jsem tomu nemohla uvěřit a myslela jsem, že jde o vtip. Ale když mi to docvaklo, tak jsem rovnou řekla, že když to projde přes Dejvické divadlo, kvůli plánování, tak do toho půjdu,“ citoval herečku web Super.cz. „Pak se mi nikdo týden neozval a já začala být nervózní, jestli si to v televizi nerozmysleli,“ dodala.

Miroslav Hanuš a Adriana Mašková

Miroslav Hanuš bude tančit ve StarDance
Autor: Česká televize

Čtvrtým oznámeným párem se stal herec Miroslav Hanuš a tanečnice Adriana Mašková. „Když mě Česká televize oslovila s nabídkou StarDance, tak jsem se doma zeptal: ‚Mám?‘ A manželka a dcery řekly: ‚Běž!‘ Věděly, že na gymplu jsem rád chodil do tanečních a intenzivně ‚vymetal‘ plesy. Ve třeťáku jsem jich v prosinci stihl dokonce dvacet. Tančil jsem tehdy vášnivě, aniž bych to ovládal,“ přiznal představitel šéfa kriminálky Korejse z Případů 1. oddělení.

Jeho taneční partnerka pak přiznala především, radost z toho, že si ji Česká televize do svého pořadu vybrala. „Byla jsem velmi překvapená a potěšená tím, že mě v castingu vybrali, protože v něm byla poměrně velká konkurence. Účast ve StarDance vidím jakou velkou výzvu a velmi cennou zkušenost. Mám z toho velkou radost a půjdu do toho naplno,“ dodala Mašková.

Matouš Ruml a Natálie Otáhlová

Matouš Ruml si zatančí s Natálií Othálovou
Autor: Instagram

Pátou hvězdou, která předvede své taneční nadání se stal Matouš Ruml. Herec známý především divákům televize Nova ze seriálů Ulice nebo Comeback se po parketu bude prohánět po boku tanečnice Natálie Otáhlové.

„Pro mě je StarDance velká výzva. Hrozně se těším, protože pohyb mám rád a tanec mě baví. Na druhou stranu nevím, co od toho čekat, protože se standardním tancem nemám vůbec žádné zkušenosti. Ale zatím je mým hlavním cílem se tanec naučit,“ přiznal Ruml.

Xindl X a Markéta Dostálová

Ve StarDance se představí i populární muzikand Ondřej Ládek, který je známý především pod svým uměleckým pseudonymem Xindl X. Jeho taneční partnerkou bude Markéta Dostálová.

Nora Fridrichová a Jan Kohout

Nora Fridrichová ve StarDance
Autor: Česká televize

Česká televize při výběru známých tváří sáhla i do vlastních řad. V desáté řadě se představí i moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová. Jejím tanečním partnerem bude Jan Kohout.

Taneční partner ale nebude jediným, za kým může moderátorka vyrazit pro radu. Tu jí může dát i její partner a další známá tvář České televize - Robert Záruba. Známý sportovní komentátor soutěž absolvoval v roce 2007.

Tonya Gravesová a Michal Bureš

Zpěvačka Tonya Gravesová: Do StarDance si vylosovala zajíčka!
Autor: ČT

Zpěvačka Tonya Gravesová si jako tanečního partnera pro StarDance vylosovala o 28 let mladšího Michala Bureše. Tonya zároveň přiznala, že na pozvání čekala už od prvního ročníku. „Proč jsem ve StarDance? Protože konečně volali! Jak se říká, lepší později než nikdy. Slibuji, že i když nebudu výborná v tancování, tak budu zábavná!“ dodala.

Stejně jako ostatní tanečníci se i Michal Bureš na parketu StarDance představí poprvé. Se soutěží má ovšem zkušenosti. Dříve se totiž podílel na přípravě znělek. Díky tomu podle svých slov viděl, jaká je u přípravy pořadu zábava. „A jsem hrozně rád, že budu tancovat s Tonyou, protože díky ní to bude opravdu perfektní!“ přiznal svou radost z taneční partnerky.

Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský

Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský ve StarDance
Autor: Instagram Česká televize

Hvězdou osmého odhaleného páru nové řady StarDance se stala spisovatelka Radka Třeštíková. Potvrdily se tak informace Blesku o její účasti. Ta se rovnou podělila o to, jak zvládá taneční tréninky. „Nemám pohybovou paměť, nebo takhle, doteď jsem si myslela, že jsem prostě nemehlo, ale nedávno jsem zjistila, že to má tenhle vznešený výraz, tak ho používám,“ řekla spisovatelka Super.cz.

Jejím tanečním partnerem se stal Tomáš Vořechovský. Ten si zatím na nedostatek pohybové paměti Třeštíkové nestěžuje. „Dle mého má ale zase spoustu jiných předností, tak na tom budeme společně pracovat a myslím, že to bude všechno super a moc se na to těším,“ dodal k tomu tanečník.

Jakub Vágner a Michaela Nováková

Jakub Vágner a Michaela Nováková ve StarDance
Autor: Instagram Česká televize

Posledním pár, který se StarDance zúčastní, tvoří rybář Jakub Vágner a tanečnice Michaela Nováková.  Populární dobrodruh se při seznámení se svou partnerkou nechal slyšet, že nejvíc se těší na vlastní vyřazení.

Přitom to podle něj není poprvé,  kdy ho do taneční soutěže někdo lákal.  „Já jsem to vždy suverénně odmítal. Nicméně letos mě k tomu lidé z mého okolí a někteří členové rodiny začali přemlouvat, abych to vzal,“ uvedl.

Jeho taneční partnerkou bude Michaela Nováková. Ta uvedla, že se na práci s Jakubem Vágnerem těší. Vnímá ji zároveň jako výzvu, protože rybář nemá s tancem žádné zkušenosti.

Video
Video se připravuje ...

Tanečník Jan Onder: Kolik stojí kostýmy na StarDance? Tereza Kühnelová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
20 fotografií