Takové tanečky kolem toho, kdo dostal roli v pohádce, dlouho nebyly. V případě Zlatovlásky ale musela absolventka konzervatoře podepsat i smlouvu o mlčenlivosti, a tak ze začátku vše tajila i vlastní rodině! „Doma to nejdřív nevěděli. Bylo pak hezké vidět tu jejich reakci,“ řekla Aha! herečka.

Překvapený byl hlavně dědeček Ivo Houf, který byl u původní pohádky z roku 1973 jako výtvarník a zná se i s prvním Jiříkem, hercem Petrem Štěpánkem (75). Ten si v pohádce také zahrál, jen už ne Jiříka, ale Zlatovlásčina otce.

„Dědeček se šel za Petrem Štěpánkem podívat i na natáčení. Bylo to hezký setkání, maskérky brečely, jak to bylo dojemný. I díky tomu se náš vztah otce a dcery v pohádce prohloubil,“ svěřila se sympatická herečka, pro kterou tahle role byla první velkou rolí po ukončení školy.

Video
Video se připravuje ...

Jasmína Houf Kateřina Štichová

Aby Jasmína roli dostala, musela projít dvěma náročnými koly castingu. Ani samotné natáčení nebylo snadné. „Byly tam těžký scény, brodili jsme se vodou, jezdili na koních. Hodně jsme cestovali a pokaždé dvě hodiny trávili v maskérně,“ shrnula herečka.

Nová verze pohádky má ambice jít do kin, maskéři si proto vyhráli s každým detailem. Dokonce pro princeznu se zlatými vlasy nezvolili paruku. „Skvělá Olga Horáková vymyslela, maskérka Horáková, že to budou moje blonďaté vlasy, do kterých jsem měla nasazené příčesky. Díky tomu jsem se cítila dobře, byť jsem v tom byla měsíce,“ prozradila Jasmína. „Zlatá není v módě, a tak na mě lidi občas koukali zvláštně. Já jsem si navíc nikdy ani nebarvila vlasy,“ dodala herečka.

S Lamborou? Nic víc

Mladá herečka také vyvrátila, že by mezi ní a Markem Lamborou (29), který v pohádce hraje novou postavu Štěpána, bylo někdy něco víc. „S Markem jsme jako sourozenci, to samé s Tomášem. Ať už slovní zásobou, nebo bavením se o holkách a komentováním, jak jsou krásný. Takže nic víc nepřicházelo v úvahu,“ vtipkovala o Lamborovi i Weberovi.

Hned poté ale kolegovi zalichotila: „Bez Marka by to nešlo. Líbí se mi, že tam nebyl jen Jiřík a jen princezna, ale někdo, kdo měl hodně barevný charakter.“ Pohádkový Jiřík Tomáš Weber (24) si kolegu dokonce do Varů přivezl na tričku. Prý se s ním po 35 společných dnech prostě nemohl rozloučit.

Fotogalerie
69 fotografií