Ona byla nešťastná z krachu manželství s nevěrným Radkem Johnem (67), on nedokázal udržet svou o 14 let starší manželku Vlastu Janečkovou od alkoholu. Přestože se Zlata Adamovská a Petr Štěpánek setkali už v počátcích svých hvězdných kariér, zamilovaný pár ztvárnili už v roce 1981 při natáčení pohádky O stříbrném a zlatém vajíčku, na vztah jako vystřižený z romantického seriálu si museli ještě mnoho let počkat. Jiskra mezi nimi přeskočila až při natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde hráli partnerský a posléze manželský pár Valšíkových. Dlouho svůj vztah ale tajili, Petr nechtěl ublížit své už tehdy těžce nemocné ženě.

„Oba jsme tehdy postupně prožívali těžké chvíle v soukromí a možná právě to nás spojilo. Probírali jsme všechno možné,“ popisoval Štěpánek počátek jejich romance. Osud to nakonec zařídil za ně. Adamovská se v roce 2010 po letech manželství rozvedla s publicistou Radkem Johnem poté, co zjistila, že jí téměř deset let tajil nemanželské dítě a v podstatě druhý život po boku jiné ženy, Štěpánkova manželka Janečková zase měla dlouhodobé potíže se svou závislostí.

Alkohol v kombinaci s prášky se jí nakonec stal osudným. „Koncem září doma upadla, poranila si hlavu, a záchranka ji musela odvézt do nemocnice,“ prozradil tehdy Blesku blízký kamarád Petra Štěpánka. Herec ji i tam pak chodil pravidelně navštěvovat.

VIDEO: Zlata Adamovská o hraní s manželem: City stranou, jsme profíci! 

Video
Video se připravuje ...

Zlata Adamovská o hraní s manželem: City stranou, jsme profíci! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Režisérka nakonec strávila v psychiatrické léčebně v Bohnicích pět měsíců, domů se už ale bohužel nevrátila. Šuškalo se, že její nehoda byla nevydařeným pokusem o sebevraždu, jelikož byl pohádkový Jiřík její životní láskou, a o jeho vzplanutí k nestárnoucí Adamovské, co zazářila například v seriálech Sanitka nebo Hříchy pro pátera Knoxe, moc dobře věděla. A velmi těžce to snášela. Po dlouhém trápení pak 27. února 2012 zemřela, a milencům už nic nebránilo v tom, aby dali na veřejnosti průchod svým vzájemným citům.

Už pouhé dva dny po skonu Janečkové, ještě před pohřbem, už Zlata bez jakýchkoliv tajností trávila den i noc na Štěpánkově zahrádce chalupy na Kokořínsku. Známý herec, který byl kdysi ženatý i s Reginou Rázlovou (74), se pak s Adamovskou oženil v roce 2013.

Fotogalerie
46 fotografií