Půvabná tvář, výrazně modré oči, dlouhé, plavé vlasy. Tak si v osmdesátých letech diváci zamilovali herečku Evu Vejmělkovou, která se snad ve všech rolích, v nichž se kdy objevila, nezapomenutelným způsobem zapsala do jejich srdcí. Ať už to byla třeba věčně utrápená Eva ze seriálu Chlapci a chlapi, krásná Elvíra v Kačence a strašidlech, nebo mladá učitelka Alena z romantické komedie Jak básníkům chutná život. Byl to ale právě jeden z jejích prvních filmů, který kdy natočila, kdy se jí obrátil život vzhůru nohama.

Setkání se slovenským režisérem Dušanem Rapošem (68), který byl o patnáct let starší než ona, zásadně ovlivnilo její budoucnost. Nejenom, že ji rolí křehké Zuzy v romantickém snímku Fontána pro Zuzanu z roku 1985 vystřelil v pouhých šestnácti letech mezi hvězdy, ale také se stal jejím životním partnerem. Prvním a jediným, jak Vejmělková sama často zdůrazňovala.

Vzali se až o mnoho let později, v roce 2000 - kdy si dopřáli, podobně jako Gottovi, veselku v Las Vegas. Nevěsta tehdy měla rudé svatební šaty a oddával ji imitátor Elvise Presleyho (†42) ve slavné Graceland Wedding Chapel. Poté konečně došlo na dlouho odkládané mateřství - mladší Rita (17) dnes studuje gymnázium, starší Tara (20) medicínu.

VIDEO: »Píšťalka« Eva Vejmělková (51) nestárne: Konečně prozradila, jak to dělá! Je v tom sex!

Video
Video se připravuje ...

»Píšťalka« Eva Vejmělková (51) nestárne: Konečně prozradila, jak to dělá! Je v tom sex! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Mezi manžely to i po letech stále jiskří. „Jaký je recept na spokojené manželství? Pohoda, láska a sex,“ prozradila Blesku Vejmělková, která na plátnech kin naposledy zazářila v komedii Ženská pomsta. I tento snímek vznikl pod taktovkou jejího muže. Ve filmu, jehož premiéra se kvůli pandemii musela několikrát přesouvat, bylo jasně vidět, že i když Evě nějaká ta vráska přibyla, stále je velice šarmantní. To „kouzlo“ je podle všeho v optimistickém přístupu k životu. „Nedělám nic, jen se udržuji v dobré náladě a užívám si života,“ uvedla.

Herecké povolání ale odsunula na vedlejší kolej, jelikož se již řadu let věnuje docela jinému zaměstnání, které ji naplňuje mnohem více než hraní: kromě psaní knih se totiž pustila i do psychologie. Tento obor ostatně vystudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. „Vždy mne zajímaly věci mezi nebem a zemí,“ potvrdila Eva Blesku před několika lety. 

„Rozhodla se, že bude pomáhat jak dětem, tak i dospělým dostat se z traumat. Používá speciální metodu, jejíž součástí je hypnóza, dělá to jen pár lidí v Evropě. Je to něco unikátního, spolupracuje s Američany. Kéž bych měl tak plné kinosály, jako má Eva ordinaci,“ posteskl si kdysi její manžel Dušan Rapoš pro web Pluska.sk.

Fotogalerie
50 fotografií