Na tiskové konferenci k nominacím na Ceny Thálie se sešla řada herců. Pochopitelně nechyběl prezident Herecké asociace Ondřej Kepka, dorazil také herec Martin Pechlát, krásná Hana Holišová a po dlouhé době se ve společnosti objevil také muzikálový zpěvák známý z první řady Superstar Tomáš Savka.

Herecká asociace už dopředu oznámila pár osobností, které významnou sošku obdrží. Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra získá herečka Daniela Kolářová a Stanislav Šárský. V opeře obdobnou cenu dostane Jan Hladík, v oboru baletu, tance a pohybového divadla Miroslava Pešíková a za obor muzikál, opereta a jiný hudebně-dramatický žánr František Zacharník.

Šanci na udělení Thálie má letos i herečka a zpěvačka Eva Burešová. A to se bála, že na ni Herecká asociace zapomněla. „Když mi přišel dopis o širší nominaci, zrovna jsme točili seriál Zoo a já malém spadla ze židle. Vždyť já na tyhle ceny úplně zapomněla! A teda upřímně jsem si myslela, že se tak trochu zapomnělo i na mě. Je to obrovská radost a obrovská čest. Děkuji a vy se přijďte na nás podívat. Evidentně to stojí za to,“ vzkázala fanouškům Burešová, která je nominovaná za roli Whitney Houston v muzikálu Bodyguard. Jelikož dostala širší nominaci, tak už ví, že vyhrát nemůže, ale kdo svou nominaci nakonec skutečně promění, se diváci dozví už 30. září.  

Video
délka: 01:55.17
Video se připravuje ...

Thálií oceněný Bolek Polívka: Která jeho žena vydá za všechny? Hana Höschlová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
44 fotografií