Představitel hlavní role měl k dispozici věrohodnou paruku z lidských vlasů na míru.

Odlitek hlavy

„Na první schůzce jsme Kryštofovi vyzkoušeli asi deset paruk, abychom si sladili představy. Pak rovnou udělali odlitek hlavy,“ odtajnil maskér. Pro roli řidiče Čs. televize a práskače StB Standy vyrobili celkem 3 paruky. „Dvě identické pro scény ze sedmdesátých let a jednu pro ty z druhé poloviny let osmdesátých. To už má paruka malou pleš a lehce prořídlé vlasy,“ prozradil Valeš.

Vrásky mu lepili

Hádek musel kvůli stárnutí chodit na plac velmi brzy ráno. „Jen nasazení paruky trvalo hodinu,“ svěřil se herec. „Celkově jsem vystřídal tři masky, protože moje postava prochází v seriálu asi třicetiletým časovým obdobím,“ zdůraznil Hádek. Jak šel s jeho řidičem čas, lepil mu Martin Valeš na obličej silikonové vrstvy kvůli vráskám i tři hodiny! Poslední díl minisérie Volha můžete sledovat už tuto neděli od 20:10 na ČT1.

Problémy s parukou

Seriálová máma Standy v podání Kláry Melíškové (51) si na rozdíl od Hádka paruky vyloženě pochvalovala. „Dotvářely mou postavu,“ přiznala herečka nadšeně. Kryštof její pocity moc nesdílel. „Když si chcete o pauze lehnout, musíte si polštářem podložit krk, aby se paruka nepřeležela. Nesmíte vnímat ten zvláštní tlak na hlavu, který se po chvilce dostavuje. A když vás začne hlava pod parukou svědět, to je kapitola sama pro sebe!“ konstatoval Kryštof.

Inspiroval ho »Jakub Sklář«

Třicet let sem, třicet let tam. Kvůli seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře, kde dělali z padesátiletého Luďka Munzara (†85) dvacetiletého kluka, se stal Martin Valeš maskérem. Byla to pro něho prvotní inspirace.

Video
délka: 04:05.80
Video se připravuje ...

Kryštof Hádek poodhalil zákulisí natáčení nového dobového seriálu. Videohub

Fotogalerie
39 fotografií