Zlatá labuť bude vyprávět osudy lidí, spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v tehdejším Československu. To vše na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století.

Stejně jako dnes, i před téměř sto lety měli obyčejní lidé velmi podobné problémy jako mají ti dnešní, což se v seriálu ukáže. Láska, závist, peníze i intriky - to vše hýbalo světem tehdy a hýbe i teď. 

Klan Kučerů

Hlavním hrdinou Zlaté labutě je Petr Kučera ztvárněný Adamem Vaculou. „Je to člověk, který přijíždí ze zahraničí, odkud si přivezl inspiraci, vizi a sen, který tady realizuje v podobě Zlaté labutě. Přiváží do Prahy ve třicátých letech něco, co tady ještě nikdy nebylo. A baví mě, že je to sen, který plní svědomitě, a stejně tak přistupuje k lidem, kteří ve Zlaté labuti pracují,“ říká o své roli Vacula.

Rodině Kučerů vládne železnou roku otec rodu ztvárněný Petrem Kostkou, jeho manželku Boženu pak hraje Daniela Kolářová. Může se zdát, že Petr (Adam Vacula) je předurčen k řízení obchodního domu, do čela se však dere jeho starší sestra Irena v podání Kristýny Ryšky. „Irena je ambiciózní, jde si za svým, což je pro ženu předválečné doby velmi neobvyklá role. Často přitom používá stejné prostředky jako muži, ale žena má být přece za plotnou a starat se o děti, jak říkají dobové prameny,“ říká herečka.

Rodinu pak doplňuje Rudolf Kučera v podání Petra Stacha, který je po dětské obrně upoután na invalidní vozík, a také Robert Mikluš. Ten ztvárňuje Lukáše Maška, který se do rodiny Kučerů přiženil, protože si vzal Irenu.

Prodavačky z obchoďáku

Do cesty Petru Kučerovi se postaví Bára Veselá v podání Marty Dancingerové, která nyní září i v Kukačkách na České televizi. „Moje postava má docela pestrý vývoj. Začíná trochu jako holka z ulice, která nezřídka podniká protizákonnou činnost. Ve Zlaté labuti se schovává před velkým průšvihem. A shodou okolností dostane příležitost dát životu nový směr,“ přiblížila Dancingerová.

Novými kolegyněmi Báry Veselé v oddělení textilu obchodního domu se stanou Eva Dušková (Beáta Kaňoková) a Alena Zimová (Simona Lewandowská). Prodavačka Eva je křehká žena, která svou práci v obchodním domě vnímá jako vstupenku do světa filmu, ve kterém by se ráda prosadila. „Myslím, že mi sedla. Už na castingu jsem si říkala, že bych chtěla hrát tuto postavu, protože je to taková rozverná a veselá holka. Taková trošku Nataša Gollová,“ říká o své roli Kaňoková. 

Druhá prodavačka Alena Zimová utekla do Prahy z malé vesnice a doufá, že ji anonymita velkoměsta konečně umožní žít tak, jak touží. „Alena přijela do Prahy z vesnice, takže je ještě v něčem taková čistá a naivní. Třeba když vchází do tramvaje, tak pozdraví. Ale zároveň má velké tajemství, které schovává právě za tou naivitou, aby byla nenápadná. Ale je taková slušná a pořádná, všechno dělá tak, jak se má," uvedla ke své postavě Simona Lewandowská. První díl nového seriálu uvede TV Nova už 2. února. 

Video
Video se připravuje ...

Nový původní výpravný romantický seriál Zlatá labuť: Podívejte se na trailer! TV Nova

Fotogalerie
34 fotografií