Hned v úvodu pořadu Martin Pecina v medailonku řekl, že zásadně nejásá a že mírný úsměv je jeho maximální projev emocí. Když ale vyhrál boj o nejlepší bagetu, jásal s rukama zdviženýma nad hlavou.

„Řekl jsem, že ta radost byla nefalšovaná, ale samozřejmě jsem lhal, jako už několikrát ve svém životě. V podstatě jsem se smál, protože se mi zdálo vysoce zvláštní, abych zrovna já, známý odpůrce baget, vyhrál bagetovou výzvu,“ přiznal Pecina v rozhovoru DVTV. Během soutěže si stanovil spoustu podmínek, například si navrhnul grafiku plakátu s bagetou, co pak visel po celé republice.

Diváci už během soutěže pochopili, že letošní vítěz není zrovna televizní typ a příznivce reality show a podobnými pořady pohrdá. „Ze soutěže, soutěžících ani samotného tvůrce si legraci nedělám, podepsal jsem smlouvu, že nesmím,“ vysvětlil typograf, který prý doma nikdy nevlastnil televizi.

Pořady o vaření ale sleduje s velkou oblibou. Soutěž MasterChef je ale pro něj estrádou. „Mně osobně se zdá, že slovo estráda je k tomu nejpřiléhavější. Není to jen o vaření, jsou tam i jiné roztomilé prvky, převleky, humor, svazování soutěžících. Přiznávám, že mě bavilo jen to vaření, ale ty estrádní prvky ne. Miluji pořady, kde se skutečně vaří a kde lidi neběhají kolem pánviček,“ přiznal Pecina v podcastu Prostor X.

Své působení v soutěži chtěl už mnohokrát ukončit, chyběla mu energie. Dokonce zvažoval a s tvůrci pořadu probíral, že soutěž opustí. Nakonec ho ale přiměla zůstat možnost sestavit si ve finále vlastní menu, a to ho donutilo zabojovat. A vyplatilo se. Titul MasterChefa 2022 získal.

Za vítězství dostal 1 milion korun a  k tomu přislíbenou stáž v nové restauraci michelinského kuchaře Radka Kašpárka. Ta zatím není otevřená a tak Martin na svou příležitost teprve čeká.

A ač rád lenoší, spí a pije víno, kvůli takové příležitosti se vybičuje. „Jsem velmi učenlivý a rád poslouchám úkoly od michelinských kuchařů a dominantních žen. Má žena je dominantní a poslouchám ji na slovo,“ prozradil Pecina něco málo o svém soukromí. Nyní se i nadále věnuje své profesi typografa a jeho současným cílem je vydat vlastní kuchařku.

Video
délka: 00:54.60
Video se připravuje ...

MasterChef Česko 2022: Co se skrývá pod poklopem? TV Nova

Fotogalerie
60 fotografií