Nic není nemožné

S humorem sobě vlastním okomentoval i vítězství: „Vyhrát MasterChefa mi přišlo zhruba stejně pravděpodobné, jako že zvítězím v soutěži o královnu krásy. Pak jsem se ale dočetl, že soutěž Miss Greater Derry, pořádanou pro dívky od sedmnácti do čtyřiadvaceti let, vyhrál devatenáctiletý muž Brian Nguyen, a rázem jsem pochopil, že nic na světě není nemožné. Aleluja!“ prohlásil novopečený MasterChef.

Předstírám vaření

Typograf je opravdu netypickým vítězem show, protože - jak sám přiznal - nevyhledává společnost lidí a nejraději je se svou manželkou Kristýnou. Proto pro jeho okolí bylo velkým překvapením, když svého známého viděli v tomto pořadu. „Je to taková televizní estráda, kde předstírám vaření, ale ve skutečnosti urážím různé skupiny obyvatel,“ nechal se slyšet vousáč s břitkým humorem na adresu show. Přesto šel do všech výzev s pořádným nasazením a i díky zabíjačkovému menu se stal po zásluze králem letošní řady.

Co bude dál?

Mimo titulu MasterChef 2022 a finanční výhry milion korun získal Martin nabídku vařit v restauraci michelinského porotce Radka Kašpárka (41). Využije ji, nebo bude pokračovat ve skvělé kariéře typografa a grafika, v níž sbírá i různá ocenění? Asi jako jediný totiž řekl, že jeho snem není mít vlastní restauraci nebo něco podobného, ale rád by vydal typickou česko-moravskou kuchařku. Navíc je bližší potetovanému vousáči rozhodně tradiční kuchyně dalšího z porotců Jana Punčocháře (43).

Video
délka: 27:17.20
Video se připravuje ...

Prostor X: Rozhovor s Martinem Pecinou Videohub

Není pochyb, že o Martinovi ještě uslyšíme, ale otázkou je, jestli to bude díky vaření… Naopak pro jeho soupeřky, manažerku Betty (28) a studentku Terezu (26), by byla možnost vařit u Kašpárka splněným snem.

Fotogalerie
39 fotografií