Každý ze soutěžících předvedl v kuchyni MasterChefa alespoň jeden výtvor, na který není zrovna pyšný. Teď mají šanci napravit si reputaci a složit z inkriminovaného pokrmu reparát!

Na Martina čeká kuře na paprice, zatímco zbylí tři kuchaři se budou muset popasovat s vegetariánskou kuchyní. Jejich nejhorší výkony totiž shodou okolností přišly právě v epizodě, kde museli vařit bez masa.

„Člověk se musí poučit z chyb. Musím nad tím víc přemýšlet a víc to doladit,“ uvažuje nad zadáním Ondra a Martin s ním souhlasí: „Vím přesně, co mi porotci vyčítali, takže to zkusím udělat trochu jinak, aby viděli, že jdu do sebe.

Komu se na druhý pokus povede lépe? Po tomto vaření se bude jeden soutěžící smět odebrat na balkon, aby tam dělal společnost Terce, kdežto zbytek čeká nová výzva.

Druhý soutěžní úkol bude spočívat v párování surovin, které vznikly omylem. Soutěžící dostanou na vybranou z pětice potravin, které se zrodily v podstatě náhodou, a následně ji budou muset zakomponovat do svého pokrmu.

Aby to však neměli tak snadné, každá surovina má druhou do dvojice – skrytou před jejich zraky až do momentu, než se rozhodnou, s čím vlastně chtějí vařit. Zadáním tedy je využít obě suroviny v jídle tak, aby hrály prim, a celý pokrm navíc dával smysl.

Kdo prokáže talent správně kombinovat a ladit chutě a koho jeho jazyk zklame? Odpověď naleznou diváci už v úterý 6. prosince ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Video
délka: 01:46.52
Video se připravuje ...

MasterChef Česko 2022: Soutěžící skládali reparát z jídel, která se jim nepovedla. TV Nova

Fotogalerie
120 fotografií