Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Jihočeské Prostřeno! nudit nebude: Hororový klaun Špína nabídne žloutenku i krvavou rybinu

/
 • V Prostřenu bude soutěžit strašidelný klaun!
  24. října 2022 ● 06:30

  Co se stane, když se v oblíbeném kulinářském pořadu Prostřeno! sejdou u stolu čtyři ženy a jeden bavič? Samozřejmě – bude zábava! Ale také dojde na snahu vyhrát za každou cenu, takže někdo nebude hodnotit zcela fér. Tento týden bude zkrátka napínavý a plný překvapení!

  Prostírat, vařit i pletichařit se tentokrát bude v Jihočeském kraji… a rozhodně bude na co se dívat. Komu se bude dařit a komu míň? Jak půjde soutěžícím tohoto týdne snažení od ruky, komu se zadaří, kdo bude chtít oslnit neuvěřitelnými recepty a kdo se bude snažit zazářit víc než před lety, kdy v Prostřeno! účinkoval poprvé? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava jihočeské cmundy?

  A kdy nastane opravdový horor? To vám můžeme říct už teď. Hned zezačátku, to když se na scéně objeví hororový klaun Špína… Pokud tedy trpíte coulrofobií, tedy fobií z klaunů, možná dál radši ani neklikejte!

 • 1.

  Pondělí – Denisa

  Jako první se k plotně postaví Denisa (21). Ta trochu klame tělem. Ačkoliv na to nevypadá, je už maminkou na mateřské dovolené. A jak jí to půjde v kuchyni? Denisa už nějaké ty zkušenosti má, i když ne všechno je dokonalé. Ale když svým soupeřům řekne, že pracovala jako servírka, zpřísní kritéria i na hostitelské schopnosti. Denisino menu není složité, jako předkrm připraví zeleninový salát, polévka bude kuřecí vývar s domácím drobením, jako hlavní chod vepřová panenka se šťouchanými bramborami a dortík s ovocem.

 • 2.

  Pondělí – Denisa

  Překvapením večera se stane příchod hororového klauna Špíny. Ten totiž dorazí na návštěvu k Denise ve svém kostýmu inspirovaným knižní a filmovou klasikou Stephena Kinga To, a nejen Denisu svým vzhledem docela vyděsí. Nejenom, že hostitelka se ho trochu bojí, nejradši by mu zavřela dveře před nosem a strávila by večer jenom jako „dámskou jízdu“, i jedna ze soutěžících, důchodkyně Ivana, je z klauna evidentně rozhozená. Podle ní rozhodně nebylo vhodné v tomto outfitu chodit na večeři. Matěj alias Špína bude mít dámám co vysvětlovat…

   

  Video
  délka: 00:52.72
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Hororový klaun Špína FTV Prima

 • 3.

  Úterý – Renata

  Jako druhá bude vařit Renata (40), která je teď aktuálně nezaměstnaná. Zkušená hostitelka chystá pestré menu, když připraví skládaný bylinkový chléb s máslem, krůtí vývar s nočky, jako hlavní chod budou pečená holoubátka s nádivkou, zelí a bramborový knedlík. Na závěr vrstvený dezert s rebarborou a jahodami. Renata se v kuchyni umí otáčet. A vaří s přesností na gramy, podle receptů. Podaří se jí jídla také dokonale dochutit?

 • 4.

  Úterý – Renata

  Hosté jsou na Renatino menu zvědaví, netuší, co je to třeba ten skládaný chléb. Ivana se na něj moc netěší, přeje si, aby to bylo jen špatně napsáno… V jaké náladě se tedy ponese druhý večer? Všechny dámy budou zvědavé, s čím, a hlavně jak, dorazí Matěj.

   

  Ukáže už svou pravou tvář, nebo bude zase v převleku? Klaun nezklame, nejenom, že dojde jako do manéže, ale pochvaluje si maso. Jen zelí s mrkví se mu nezdá. Nakonec to shrne tak, že mají na talíři švédský stůl a každý si může vybrat…

   

  Video
  délka: 01:04.24
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Holoubátka se zelím na švédský způsob FTV Prima

 • 5.

  Středa – Matěj

  Ve středu konečně své dámy pohostí klaun Matěj (28). Prý nevaří moc často, ale když už se do toho pustí, dá do toho vše. Jeho menu zní už na papíře dost hororově – Matěj slibuje krvavou rybinu na talíři, žabinec jeho babky, rýžovou žloutenku a jako dezert blaho před smrtí. Dámy si marně lámou hlavu, co jim vlastně tenhle podivínský mladík připraví. Do Prostřena se mimochodem přihlásil sám, protože chce ukázat, že i v karavanu se dá uvařit. A zkušenosti s natáčením má, a to z pořadů Mini duel, TOP STAR a další.

 • 6.

  Středa – Matěj

  Matěj je nezadaný, bezdětný, a s cirkusem putuje po republice. Právě tam také pozve své soupeřky, a pohostí je v karavanu, ve kterém žije. Všechny budou na Matějovo zázemí hodně zvědavé, a nejen na jeho bydlení.

   

  Jak vlastně takový klaun může vařit? Prý snadno a rychle. Navíc mu nevadí bordel na podlaze. Jisté je, že stylově nachystá tabuli – akorát Ivance se bude lehce zvedat žaludek, když vidí plavat oči v nádobě s vodou… Ale čekal snad někdo od hororového klauna něco jiného?

   

  Video
  délka: 01:02.56
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Špína v karavanu FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek – Jiřina  

  Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, prodavačka Jiřina (35), co své menu sestavila z jídel, která miluje její rodina. Jiřina by ráda vyhrála proto, že by chtěla vzít přítele a děti k moři. Vsadí proto na francouzskou kuchyni - paštiku z kachních jater, francouzskou cibulačku, hovězí po burgundsku se šťouchaným bramborem a palačinky na pomerančích. Francouzská kuchyně je dost složitá a Jiřinu pořádně potrápí. Hlavně hovězí maso. A nejenom to...

 • 8.

  Čtvrtek – Jiřina  

  Jiřina bude bojovat s nervozitou, sama se sebou i s časem. Hosté neuniknou nekonečnému čekání. Jak to vezmou? Budou v pohodě, nebo to Jiřině nakonec spočítají u závěrečného bodování? A jaká bude u stolu nálada? Poprvé nedorazí klaun, ale Matěj v civilu. Nebude ten strašidelný „týpek“ ale nakonec všem chybět? A jak si Jiřina poradí se svou hostitelskou úlohou? Bude dostatečně pozorná, nebo bude co vylepšovat?

   

  Video
  délka: 00:39.64
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Nekonečné čekání FTV Prima

 • 9.

  Pátek – Ivana

  Jako poslední nachystá večeři o několika chodech bývalá učitelka matematiky a fyziky Ivana (70), co je nyní v důchodu. V pořadu Prostřeno! není poprvé, už tu jednou vařila – před jedenácti lety. A rozhodla se, že si to zopakuje. Se svou předchozí zkušeností se soupeřům chlubit nechce. Měli by to vědět, nebo ne? Možná bude lepší, když oslní jen kulinářským umem. Připraví paštiku s domácím chlebem, pórkovou polévku, hovězí na česneku se špenátem a bramborovým knedlíkem a palačinku s čerstvým ovocem na závěr.

 • 10.

  Pátek – Ivana

  V kuchyni se ale Ivaně zrovna jako na potvoru nedaří. Rozvaří knedlíky do podoby bláta, svým „bramborovým rozvarem“ se dokonce na kameru i hostům pochlubí, a hostům doporučí, aby se radši nacpali chlebem. A dokonce se i řízne. Nebude to mít zkrátka vůbec jednoduché… Zachrání večer aspoň zábavou, do níž zapojí svou vnučku? Jiřina si pro totiž své spolusoutěžící připraví malování obrazů, a s tím vnučka významně pomůže. Jak se povedou výtvarné výtvory?

   

  Video
  délka: 01:09.60
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Rozvařené knedlíky FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Je tedy jasné, že se po celý týden bude nač koukat. A jak celý týden dopadne? Vyhraje ho ten nejlepší hostitel týdne, nebo rozhodnou jiné pohnutky? Dívejte se už v pondělí 24. října v 17.50 na Primě a pak každý další všední den v podvečer, a uvidíte!

  Fotogalerie
  11 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy