Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Jihomoravské Prostřeno, jaké tu ještě nebylo: Plné adrenalinu, ohně i slivovice!

/
 • Tentokráte to bude kraj Jihomoravský!
  10. října 2022 ● 07:00

  V týdnu od 10. října se štáb kulinářského pořadu s názvem Prostřeno! vydá do Jihomoravského kraje, a bude to týden opravdu napínavý. U stolů a plných talířů se sejdou účastníci v poměru 3 ženy ku 2 mužům, z nichž jeden si dává „repete“.  Jak a komu se bude dařit a co se vysloveně nepovede?

  Tento týden se o titul nejlepšího kuchaře i hostitele utkají tři ženy a dva muži. Jak jim jejich snažení půjde od ruky, kdo zaškobrtne, komu se nezadaří a kdo si napraví reputaci? Nebo se o to alespoň pokusí? Jak celým týdnem zamíchá speciální úkol, kterým je tentokrát příprava taštiček? Kdo se bude ošívat, kdo sáhne po vymazleném receptu a získá body na víc? Kdo se na celý úkol týdne vykašle? A kdo nebude vůbec stíhat?

 • 1.

  Pondělí - Kamil

  Jako první se k plotně postaví dělník Kamil (47), jenž by si moc přál uspořádat skvělý večer. Představí nám svou kuchyni, sebevědomě předvede, jak chystá zelňačku, kterou, stejně jako guláš, považuje za typické chlapské jídlo, a dušuje se, že ženy ji takhle dobře udělat neumějí. Doufá taky, že dostane ryze pánskou partu. Jenže mezi soutěžícími tento týden převažují ženy. A mezi nimi i jedna teenagerka, která i štamprli odmítne. Ze samého zklamání, kdy se Kamil věnuje rozlévání a nabízení panáků, dojde na tragédii.

 • 2.

  Pondělí - Kamil

  Kamil totiž vsází na menu na grilu, jenže právě gril se mu stane osudným. V nestřežené chvilce vzplane a oheň sežehne všechno, co bylo v něm. Tedy hlavní chod – žebírka. Kamila tato situace pochopitelně rozhodí. Stačila vteřina nepozornosti a večeře je, jak se říká, v trapu. Není divu, že to Kamil chce vzdát. Přicházející hosté ho ale přesvědčí, aby pokračoval. Kamil nakonec servíruje to, co má, a hlavní chod objedná z restaurace. Kamil je nakonec rád, že zůstal, už kvůli své dceři, pro kterou se snažil zvítězit, a jí koupil vanu, kterou potřebuje. Hosté se s ní během zábavy sami seznámí a všechno pochopí.

  Video
  délka: 01:14.48
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Gril v plamenech FTV Prima

 • 3.

  Úterý - Denisa

  Druhou soutěžní večeři nachystá útlá referentka Denisa (26). Hosté jí během večeře budou dávat otázky doslova na tělo – ptají se například na to, proč je tak hubená, a Denisa se jim svěří s tím, že se zrovna snaží přibírat. Hlady ale hosty rozhodně trápit nehodlá, jelikož připraví pečenou bramboru plněnou smetanou, slaninou a sýrem, krémovou česnekovou polévku, kuřecí prsa plněná šunkou a sýrem, bylinkovou omáčku, domácí hranolky a nepečené sušenkové řezy. Prý proto, že jde o recept jednoduchý a chutný – a hlavně sladký.

 • 4.

  Úterý - Denisa

  Přestože Denisino menu zní chutně a nepříliš náročně, mladá žena již od začátku bojuje s časem, s nervozitou, bude trochu zmatkovat a zapomene na přípitek. A co víc, získá záporné body i za to, že se u ní bude na jídlo hodně dlouho čekat. A hosté si stěžují. Jak tohle dopadne a kde došlo ke zdržení? Komu to vadí nejvíc? A hlavně, nejde o první náznaky taktiky ze strany hostů? Usmíří si je půvabná Denisa alespoň zábavou, kterou je zkouška natahování vína a následná degustace?

  Video
  délka: 01:20.56
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Nekonečné čekání FTV Prima

 • 5.

  Středa - Martin

  Ve středu předvede, co v kuchyni dovede, vedoucí skladu Martin (41). Chystat bude knedlíčkovou polévku se zeleninou a nudlemi, hovězí roštěnou se špenátem a domácím knedlíkem a čokoládový dortík s ovocem… a jako předkrm tatarák. Není to risk? Kdo to jíst bude a kdo ne? A podává se tatarák smíchaný s ingrediencemi, nebo ne? Je to jídlo, nad kterým se vznáší spousta otazníků. Kamil opět přidává na seznam věcí, které nejí, další a další položky, což neunikne ostatním. Co to je? Taktika? Nebo má jen velmi mlsný jazýček?

 • 6.

  Středa - Martin

  Martin, brněnský patriot, se vaření před kamerami nebojí – v Prostřeno! totiž není poprvé. Už tady jednou štěstí zkoušel, zhruba před deseti lety, a menu měl dost podobné. U jídla pak dojde na debatu, kdo Martina vlastně do pořadu přihlásil. V tomto případě je to tak, že to byl sám Martin. Chtěl by si napravit reputaci, minule totiž dle svých slov podcenil přípravu. O své předchozí účasti taktně (nebo spíš takticky) ale před ostatními pomlčí, nechce se prozradit, že je ve výhodě a ví, do čeho jde, takže se u odpovědí pořádně kroutí. Přizná se nakonec, anebo bude hrát tuhle hru až do konce?

  Video
  délka: 01:24.88
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Podruhé v soutěži FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Renata

  Čtvrteční soutěžní menu vaří Renata (33), která pracuje jako cukrářka v pekárně. Do Prostřena ji přihlásily kolegyně, prý proto, že sama by na to odvahu neměla. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na rodinnou dovolenou. Jídla, která Renata hodlá nachystat, mají zvuk: variace kanapek, kuřecí vývar s nočky, vepřová panenka plněná parmskou šunkou s grilovanou zeleninou a smetanovými brambory a nakonec nepečený cheesecake s flambovaným pomerančem. Jak se těmito chody uspěje? A pochutná si u ní i Kamil, který má stále mlsnější jazýček?

 • 8.

  Čtvrtek - Renata

  Nejprve se bude servírovat slivovice. Renata je zkrátka zkušená hostitelka, a svým hostům se svěří mimo jiné i s tím, že si za manžela vzala svou první lásku. A doufá, že i poslední. Jak ale Renatě půjde vaření a hlavně flambování? Vyjde to, nebo jí to všechno dá během večera pořádně zabrat? Troufne si na práci s ohněm před hosty? A budou potřeba hasičáky, nebo na plameny nakonec vůbec nedojde? A kdo má pocit, že flambování je vlastně jednoduchá disciplína k ničemu?

  Video
  délka: 01:11.64
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Flambování FTV Prima

 • 9.

  Pátek - Nikola

  Páteční večer bude v režii teenagerky Nikoly (17), co se chystá vařit podle webu Prima Fresh. Jak jí to půjde a jak je s recepty spokojená? Nikola vsází na avochlebík, krémovou dýňovou polévku s krutony, švédské masové kuličky se smetanovou omáčkou a s pečeným bramborem, a na závěr pečený cheesecake s malinami. Benjamínek týdne vaření doslova miluje a docela se to o ní doma ví. Budou to po dnešním večeru vědět ale i její hosté? Ocení její snažení, nebo se najdou nějaké mušky?

 • 10.

  Pátek - Nikola

  Při šmejdění Nikolini spolusoutěžící objeví výstavu hrušek. Slivovice, šampony, sošky, všude samé hrušky. A nechápou, co to znamená. Záhy ale odhalí, že Nikolin tatínek v obci působí jako starosta, a z toho mají respekt. Na hrušky, co jsou jakýmsi leitmotivem celého pátečního večera, dojde i během zábavy. Hosty totiž bude čekat modelování hrušky ze samotvrdnoucí hlíny. Je to ovšem zábava vhodná pro dospělé?

  Video
  délka: 00:44.76
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Starostova dcera FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Jak celý týden dopadne? Dívejte se každý všední den od 17,50 na FTV Prima, a těšte se především na pátek, kdy se ukáže, jak to celé dopadne a kdo si nakonec odnese výhru. Bude to vůbec výhra zasloužená, anebo půjde jenom o výsledek šikovné taktiky? 

  Fotogalerie
  7 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

Alva: Jaké tu ještě nebylo?, tomu nevěřím,tady bylo už všechno.

(10. 10. 2022 09:24)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy