Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Pardubické Prostřeno! plné karambolů: Nefunkční sporák, ředěná polévka a syrové vejce v pomazánce!

/
 • Tohle Prostřeno! bude pestré!
  20. září 2022 ● 13:45

  Další týden s oblíbenou kulinářskou reality show je tady a s ní i plno emocí, taktik, intrik… ale i skvělé vaření a servírování toho nejlepšího, co čeští amatérští kuchaři, 3 muži a 2 ženy, umí vykouzlit. Není pochyb, že tohle Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu, plné výzev i překvapení.

  U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se v týdnu od 19. září sešli účastníci z kraje Pardubického. Jak jim jejich snažení půjde od ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty z quinoy? Kdo si tenhle úkol velmi usnadní a kdo ho naopak vezme vážně a připraví další samostatný pokrm? Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. A nebude ani nouze o napětí!

 • 1.

  Pondělí – František

  Jako první se k plotně postaví mladý celní deklarant František (26). Ten menu chystal s přítelem, ale vařil ho už samozřejmě sám. František miluje exotické pokrmy a jeho menu podle toho také vypadalo – vsadil na mangový salát s krevetami, dýňovou polévku, Bún bò Nam Bộ a cheesecake. Hosté jsou z asijské kuchyně a amerického dezertu nadšení a první večer probíhá v příjemné atmosféře. Kdo u něj bude jíst hůlkami a kdo si na ně netroufne? Komu to půjde a komu ne? A kdo Františkovo cestovatelské menu vůbec neocení?

 • 2.

  Pondělí – František

  František se těší na vaření před televizními kamerami i na to, jaké hosty bude mít během svého dne doma. Ne každá jeho poznámka ale padla na úrodnou půdu. Když servíroval hlavní chod s tím, že je spíš „pro mladé“, ani si sám neuvědomil, že se tím může někoho dotknout. Nejvíce se cítí být pobouření komentátoři celé show – tedy herecká dvojice Jana Boušková (68) a Václav Vydra (66)! Jsou sice ve věkové skupině 65+, ale sami přiznají, Bún bò Nam Bộ přímo milují.

  Video
  délka: 01:08.08
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Jídlo pro mladé FTV Prima

 • 3.

  Úterý – Nikola

  V úterý soutěžní večeři připraví Nikola (24). Mladá žena nejenom že studuje brněnské VUT, ale pracuje i jako pojišťovací poradce. Nikola chystá, možná překvapivě, českou kuchyni. Připraví ji ale v moderním podání, když slibuje slaninové rolky s vajíčkovou náplní, pečivo, hovězí vývar s masem a nudlemi, vepřovou panenku, gratinované brambory a pepřovou omáčku a dortík s krémem. Na papíře zní menu lákavě, ale ne všechno se povede připravit a hlavně dochutit podle očekávání…

 • 4.

  Úterý – Nikola

  Přestože Nikolino menu vypadá ambiciózně, během svého soutěžního dne zažije hned několik karambolů. Vývar například chystala v tlakovém hrnci – načež se rozjede debata, zda je to ta nejlepší a nejvhodnější příprava. A všechny pak dorazí, když se vývar před jejich zraky naředí vodou... A nedaří se i dál – Nikola totiž bude servírovat studenou panenku. Komu to bude vadit a kdo začíná taktizovat? Je to ovšem taktika, když někomu prostě a jednoduše nechutná? František tvrdí, že on by chtěl maso růžovější… Najde se aspoň jeden člověk, co sní vše bez debat?

  Video
  délka: 00:56.72
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Ředěná polévka FTV Prima

 • 5.

  Středa – Kateřina

  Středa bude patřit mamince na mateřské dovolené Kateřině (27), která věří, že uspěje se svými oblíbenými recepty. Nachystá plněné žampiony s opečeným toustem, polévku z červené čočky, krkovičku v pikantní marinádě, brambory s čerstvým sýrem a řepovo-čokoládový koláček. Katka hosty hned několikrát překvapí. Hosté jí hádají úplně jiný věk a zaskočí je krkovičkou, která bude docela pikantní. Vlastně... až příliš.

 • 6.

  Středa – Kateřina

  Ani u Kateřiny nepůjde všechno podle plánů. Nejprve jí nebude fungovat sporák, poté i světlo. Mladá hostitelka je celkem zoufalá, neví, jak si poradit, zda nebude muset jít vařit k sousedům, ale nakonec bude mít štěstí v neštěstí – „smiluje“ se alespoň polovina varné desky. Kvůli nefunkční technice se ale Katka záhy dostane do skluzu. Povede se jí její večer zachránit? Kdo bude dávat jídlo stranou a komu nakonec zachutná? A kdo se u stolu pořádně zapotí?

  Video
  délka: 00:55.16
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Nejde elektrika?! FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek – Jakub

  Ve čtvrtek předvede svůj kulinářský um v tuto chvíli nezaměstnaný Jakub (35). Ten žije sám se synem a překvapí svým bydlením. Vypadá to prý, jako kdyby sám bydlel v dětském pokoji. Jakub sám o sobě tvrdí, že je normální kluk, co se nebojí výzev – možná proto chce připravit krkovičku se šťouchanými brambory s jarní cibulkou a slaninou, jako předkrm pak cuketovou rolku, jako polévku hovězí vývar s domácími nudlemi a zeleninou, a nakonec Kubíkovy řezy.

 • 8.

  Čtvrtek – Jakub

  Jakub si dělá smělé plány, ale při přípravě svého menu má co dělat. Hosty pak vítá se smíšenými pocity a jako uzlíček neštěstí... Nervy totiž zapracují a zdá se, že vystresovaný Jakub nezvládne ani orestovat lilek. Nebo pršut – i ve fólii... Může za to opravdu jeho nezkušenost, anebo jen panika před televizními kamerami? Nervozita Jakuba neopouští ani během večera – celé své menu si před ostatními pohaní. Hosté ale nakonec uznají, že to není tak hrozné, jak je Jakub strašil...

  Video
  délka: 01:13.88
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Nervózní hostitel FTV Prima

 • 9.

  Pátek – Lukáš

  Jako poslední předvede, co s vařečkou v ruce dovede, benjamínek tohoto týdne Lukáš (20). Nebo spíš... nedovede. Ačkoliv Lukášovo menu není složité, když chystá tvarohovou pomazánku, kuřecí vývar s drobením, kuře na bylinkách s vínem, šťouchané brambory, oblohu a sladkou tečku na konec, bude to nakonec tak trochu boj. Je zřejmé, že mu to v kuchyni moc nejde!

 • 10.

  Pátek – Lukáš

  Lukášův večer totiž půjde přesně podle hesla „co se může pokazit, to se taky pokazí“. Zdá se, že Lukáš nezvládne ani nakrájet cibuli, do pomazánky dá například syrové vejce, zatímco jeho hosté hledají vařená, najemno strouhaná. A kvůli tomu možná někoho přejde chuť... Celé Lukášovo vaření je prostě „velký špatný“, a odhady hostů se nevyplní, z každého pokrmu vznikne jedno velké překvapení. Ovšem kdo to bude jíst, to je otázka…

  Video
  délka: 01:30.72
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Syrové vejce FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Kdo tento týden nakonec vyhraje a kdo si uřízne pořádnou ostudu? To uvidíte od 19. 9. každý všední den v 17.50 na Primě – a na závěr uvidíte, kdo zvítězí v boji o hlavní výhru 60 tisíc korun a kdo si naopak získá diváckou přízeň, která mu může přinést až 10 tisíc. Tak se nezapomeňte dívat!

  Fotogalerie
  7 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

Alva: Tak tento týden je katastrofální, bylo tam ledacos,ale toto se nedá, myslím, že by ten pořad měl skončit.

(21. 09. 2022 20:40)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy