Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Olomoucké Prostřeno!: U stolu taktik i soutěžící, co zkoušejí štěstí podruhé!

/
 • V tomto týdnu v kraji Olomouckém!
  23. září 2022 ● 20:00

  V týdnu od 26. září to bude v pořadu Prostřeno! pořádně napínavé. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou účastnice z kraje Olomouckého. A některé z nich nebudou před kamerou pořadu Prostřeno! poprvé. Kdo to přizná a kdo naopak ne? Je to vůbec oproti ostatním výhoda, že už mají za sebou tu zkušenost?

  Aby se u stolu sešlo více kuchařů-amatérů, co už v Prostřenu! účinkovali, to se tak často nestává. Však taky jedna z účastnic, která v Prostřeno! slaví premiéru, má pocit, že jde o vtip. Vždyť přece není možné, aby se u plotny v jednom týdnu sešlo tolik účastníků, kteří si chtějí užít repete…  

  A stejně jako pokaždé se můžeme krom vaření i na nějakou tu jízlivou kritiku nebo prohnanou taktiku.

  Hlavou se nátm točí zvědavé otázky :Komu se bude v kuchyni dařit?k Kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty z avokáda?! Kdo si tenhle úkol velmi usnadní, a kdo ho naopak vezme z gruntu, a opakovaně vysvětlí, že ho udělal jen a jen on? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády… a nebude ani nouze o napětí.

 • 1.

  Pondělí - Renata

  Jako první předvede svůj kulinářský um Renata (50), která je invalidní důchodkyní. Ta není v Prostřeno! novou tváří, už tady štěstí jednou zkoušela – a stejně tak i její bratr. Nyní přišla sázka a rodinné repete. Její motivací je, aby dokázala, že je lepší kuchař než bratr. Cena pro vítěze je totiž poměrně vysoká: vsadila se o 5 litrů slivovice, že si vyvaří víc bodů než on. O tom ale před svými soupeřkami pomlčí…

 • 2.

  Pondělí - Renata

  Renata vsadí na českou kuchyni. Udělá salátek, nudlovou polévku, kančí kýtu na víně a dort harlekýn. Ostatní její soupeřky se ptají, jestli neměla ze zvěřiny strach – přece jenom je to maso, které ne každému chutná. Renata se ale nebála, jelikož v podstatě vsadila na jistotu. Stejně jako před lety… Ačkoliv původně chce o své předchozí zkušenosti před soupeřkami pomlčet, tak je stále otázkou, jestli se jí to povede a nevznikne tak nepříjemné a trapné drama.

  Video
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Přiznání FTV Prima

 • 3.

  Úterý - Lenka

  V úterý hosty k sobě domů pozve rozvedená máma tří dospělých dětí Lenka (50), pracující jako dělnice. Své hosty překvapí miniaturním bydlením. Jak se jí v takovém maličkém bytě podaří uvařit? Lenka nachystá šunkové rolky s křenovou pěnou, salátek z cherry rajčátek a ledového salátu, pečivo a jako polévka bude kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a fritátovými nudlemi. Na hlavní chod bude soupeřky čekat vepřový závitek plněný anglickou slaninou a nivou s pečenou zeleninou s bramborami a česnekovým dipem. A jako dezert udělá kardinálův řez.

 • 4.

  Úterý - Lenka

  Lenčino menu zní velice chutně – i když pro mnohé záhadně. Dojde samozřejmě i na debatu, při níž se bude řešit, kdo je to vlastně kardinál a proč se tak dezert vůbec jmenuje. Lenčino vaření bude celkově velký „tajem“ – jak se například chystá čaj z pecky? Tedy, v rámci úkolu týdne. Prý je zdravý a dobrý. A dobrá bude i zábava, kterou Lenka pro své soupeře nachystá. Budou se totiž nakládat sýry.

  Video
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Čaj z pecky FTV Prima

 • 5.

  Středa – Zuzana

  Ve středu předvede, co v kuchyni dovede, asistentka pedagoga Zuzana (57). Vdaná máma tří dospělých dětí a babička pěti vnoučat má podle vlastních slov skvělý život – velkou rodinu a zaměstnání, které ji vždy naplňovalo. Má v plánu připravit moderní menu. Kachní foie gras s karamelizovanými jablky a domácí brioškou, chřestovou polévku se zakysanou smetanou a koriandrovým pestem, jako hlavní chod bude kapoun na červeném víně s ratatouille a jako dezert větrníček s limetkovým krémem a malinami.

  Video
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Kdo se nají předem? FTV Prima

 • 6.

  Středa – Zuzana

   Recepty jsou velmi odvážné, a i když se Zuzana snaží zůstat během vaření v klidu, nejde to. Fois gras se jí nepodaří, nikoho neoslní. Renata předem hlásí, že se nají předem, než půjde k Zuzce. A opravdu - v autě si dá šunkofleky. Prý pro jistotu, aby neměla hlad. Nezavání to taktikou? Jak oslní zábava Zuzany? Renatu vůbec. Stejně jako dezert. Tedy vizuálně, jelikož už po prvním soustu uzná, že jí chutnalo. Odrazí se to ale na jejím bodování, anebo se bude taktizovat do poslední chvíle?

  Video
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Překvapivý dezert FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Lucie

  Čtvrteční soutěžní menu připraví benjamínek tohoto týdne, Lucie (23). Studentka pátého ročníku magisterského studia na fakultě kultury v oboru Učitelství tělesné výchovy a geografie, a zároveň pracuje jako recepční ve fitness centru. Vyhrát by si moc přála, jelikož od partnera dostala naprosto jasné instrukce – když vyhraje, koupí si les. Podle toho také sestaví menu, z něhož se všem jaksepatří sbíhají sliny.

 • 8.

  Čtvrtek - Lucie

  Lucie bude servírovat domácí tatarák z uzeného lososa s topinkou, dýňovou polévku, pečené ražniči s domácími bramborami a „číský“ dort nakonec. Jistě už tušíte, co to asi bude, a tento název Lucie zvolila, aby nikdo nekomolil název. A přece se najdou tací, co si ho spletou s čínským. Lucka slibuje domácího lososa. A dodá ho. Snadnou fintou jej udělá z kupovaného! I když z něj udělá „blemc“, nakonec svůj výkon mladá žena a budoucí učitelka ohodnotí slovy: „No, není to k zblití.“

  Video
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Není to k zblití FTV Prima

 • 9.

  Pátek - Irena

  Páteční vaření si vezme na starosti servírka Irena (47), rozvedená máma pěti dětí. Také Irena už jednou v Prostřeno! štěstí zkoušela. V pořadu účinkovala v roce 2018 a natáčení ji hodně bavilo – poznala nové lidi, štáb a vše bylo moc fajn, a tak to podle svých vlastních slov chtěla zažít ještě jednou. A taky by ráda vyhrála peníze na velkou rodinnou dovolenou u moře. Jak se jí tedy bude dařit před kamerami napodruhé?

 • 10.

  Pátek - Irena

  Irena si o zvolených jídlech myslí, že by mohla jejím hostům chutnat. Ostatně, sama je má ráda. Připraví tvarůžkovou pomazánku, domácí pečivo, dále cuketovou polévku s opečenými krutony, hovězí po burgundsku, šťouchané brambory a mrkvový dort nakonec. Bude mít ale nervy se „šporákem“ - proč jen zrovna v hostitelský den stávkuje? Přizná se hostům, že jí nefunguje, že asi nestihne uvařit… až se z toho žalem zajíká. Jak přijmou její omluvu stolující? Dojde na slzičky?

  Video
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Slzičky kvůli "šporáku" FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Zkrátka, dívejte se už od v pondělí 26. 9. v 17.50 na Primu, a zjistíte vše! A těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! Nejenom, kdo zvítězil, ale i kdo byl zákeřným  taktikem.

  Fotogalerie
  6 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy