Objevily se totiž i takové komentáře, že ČT si vítězku vybrala sama dopředu a porotci jen tlumočili to, co jim někdo zadal. Hodně lidí pak kritizuje fakt, že další finalistky Lucie Dvořáková (26) a Jana Pokorná (26) byly po celou dobu soutěže daleko lepší, než vysmátá a hubatá Martina. „Výsledky hodnotí pouze porotci, tedy já a Josef. Hodnotíme vždy každý díl samostatně bez ohledu na úspěchy či neúspěchy soutěžících v kolech předchozích,“ napsala v prohlášení cukrářka Míša Landová.

Josef se pak snažil vysvětlit to, proč jako vítězku po finálovém natáčení vybrali právě Martinu, která přitom dělala spoustu chyb. „Martina ukázala, že štěstí přeje připraveným. Finálový dort zvládla s grácií a v časovém limitu, její čokoládová bonboniéra byla nápaditá a robustní a nakonec technická Aljaška, byť skončila jako druhá, byla splněna,“ prohlásil Maršálek.

Martina mezitím poskytuje po vítězství rozhovory a snaží se usmívat na všechny strany, byť jí kritika mnoha diváků trápí.

Landová: zvládla všechny tři úkoly

Landová v prohlášení ČT přiznala, že v posledním kole byly všechny dámy vyrovnané: „Martina zvládla všechny tři úkoly. Dokázala si velmi dobře zorganizovat čas a vybrat vhodné recepty pro osobní i kreativní výzvu tak, aby byly zajímavé a zároveň nepřecenila svoje možnosti.“

VIDEO: Peče celá země - Poslední pečení ve finále!

Video
délka: 00:30.00
Video se připravuje ...

Peče celá země - jaké bude poslední pečení ve finále? Kdo vyhraje? CT1

Fotogalerie
52 fotografií