Prvním úkolem v osobní výzvě bylo pro semifinalistky upéct chléb se slanou či sladkou náplní doplněný o zdravou ozdobu. Zadání znějící pro někoho jednoduše, ale nakonec to nebylo tak snadné, jak se zdálo. Při hodnocení doslova došlo na lámání chleba „To je docela odvaha upéct za dvě hodiny tak velký pecen chleba,“ okomentoval Markétin výkon porotce Maršálek. Po ochutnání se stalo to, čeho se obával. „Je nedopečený, měl tak být ještě tak 10 až 15 minut,“ řekl snaživé Markétě. Stejný problém vznikl i u Martiny, jejíž sladká náplň z hrušek a gorgonzoly porotu úplně neoslnila.

Maďarský oříšek

V další části soutěže čekala na amatérské pekařky technická výzva, měly za úkol udělat na přípravu složitý maďarský dezert zvaný Dobošův dort, který je zdobený karamelovou polevou a složený ze šesti plátů. Na výrobu soutěžící měli opět dvě hodiny. „Dort jde na jedné straně lehce z kopce,“ zhodnotil přísně Maršálek opět výkon Markéty. Jinak byl ale s jejím výsledkem spokojený. Poslední místo za technickou výzvu si vysloužila Lucie kvůli přepečeným a suchým korpusům.

Neposlušná Markéta

V poslední části semifinálového dílu stála před zbývající čtveřicí kreativní výzva. Soutěžící museli vytvořit příběh skrytý uvnitř dortu. Tady Markéta pohořela, když jí porota vytkla rovnou několik věcí naráz. Například neuposlechla Maršálkovy nenápadné rady. „Markéto, já jsem se vás asi dvanáctkrát ptal, proč jste zvolila agar. Protože agar neustále vylučuje vodu a vy máte krémy, které jsou na tukové bázi, a to prostě není kompatibilní,“ zkritizoval Markétin slunečný dort Maršálek s tím, že měla použít želatinu. Poté bylo Markétě porotou vytčeno, že udělala dort příliš jednoduchý a práci si tím tak usnadnila. Navíc měla korpus suchý, porotcům v dortu chybělo více krému.Stejně tak nebyli úplně spokojeni s designem dortu.

Známe finalistky

Zvláště po posledním kole tedy nebylo až tak velkým překvapením, že do finále nepostoupila právě Markéta. Pekařkou týdne se stala Jana, které se dle porotců povedly všechny tři výzvy. Do finále celé soutěže se tak kromě ní propekla Martina a Lucie.

VIDEO: Peče celá země: Plněný chléb - komu se to tentokrát nevydaří?

Video
Video se připravuje ...

Peče celá země: Plněný chléb - komu se to tentokrát nevydaří? CT1

Fotogalerie
31 fotografií