Mladá maminka Veronika (33) z Jenišova, kde žije s Radkem (45), Emmou (8) a malým Radečkem (8 měsíců), se do této reality show přihlásila tak trochu z legrace. Nečekala však, že ji bude čekat velmi náročný pobyt v Oldřichově, kde nahradila Helenu (41), co se s partnerem Emilem (42) stará o Majdu (8), Marka (15) a Petra (21), a také o Emilova synovce a dědečka, který není tak docela Emilovým skutečným dědečkem. I když jim Veronika chtěla za každou cenu pomoci, po Výměně pochopila, že všechno má své hranice...

„S odstupem času jsem malinko změnila názor,“ přiznala po natáčení Veronika. Dlouho se musela psychicky vyrovnávat s tím, co musela v druhé rodině řešit - například Damoklův meč v podobě odebrání dětí sociálkou. Přestože je s nimi stále v kontaktu, každý týden si například telefonují, záhy pochopila, že ne všechno bylo takové, jak jí to bylo prezentováno. Zklamal ji hlavně přístup malé Majdy, jíž dokonce i ještě během natáčení poslala její dcerka Emma dva pytle plné hraček a oblečení. Dívenka u nich byla na prázdninách... a tehdy se vše zlomilo.

„Zjistila jsem, že mi lže, a že naši Emmičku psychicky vydírá. Emmička ji seznámila se spolužáky, a tahle ta malinká jim potom potají posílala hlasové zprávy, ve kterých byla dost sprostá. Když jsem to chtěla řešit s její mámou, s Helenou, tak odmítli,“ líčila Veronika. Poslední kapkou pak bylo, že jí ani nepoděkovali za materiální podporu, kterou jim dovezla. „Už i partner mi říkal, hele, odsaď, posaď. Já pomůžu ráda, ale nebudu ze sebe dělat blbce.“

VIDEO: Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo?

Video
délka: 01:22.08
Video se připravuje ...

Sanitka ve Výměně manželek, co se stalo? TV Nova

Neméně dramatické to bylo po natáčení i v Oldřichově. Pořád jim hrozí odebrání dětí i ztráta domova - žijí totiž v chalupě, co patří „dědečkovi“. Ten však není jejich příbuzným, dům jim slíbil darovat, pokud ho v něm nechají dožít. Dědeček byl však zbaven svéprávnosti a odvezen do ústavu. „On se pokakal, začal po sobě mazat hovínka, vzal sekáček na maso, rozsekal televizi, rozsekal nábytek a pak vletěl k nám do pokoje. Tak jsem na něj zařval a pak po mně letěl ten jeho tomahavk. Mamce dal pěstí, tak jsem rovnou zavolal sanitku,“ líčil Emil hrozivé okamžiky.

Soud o dům v prvním kole prohráli. A paní ze sociálky, která se na ně údajně zaměřila kvůli tomu, že byla Helena v minulém svém vztahu týraná, stále chodí kontrolovat, jak si rodina žije. „Hází nám klacky pod nohy, pořád s námi bojuje, vyhrožuje, že půjde Majda do výchovnýho ústavu,“ stěžoval si Emil. „Já si myslím, že oni nás chtějí rozdělit, to se jim ale nedaří. Táhne se to s náma už dlouho... Chtěl bych, aby se to rozlousklo a my měli svatej pokoj...“ přál by si Emil.

Fotogalerie
28 fotografií